З 1 січня 2013 року набрав
чинності Закон України "Про Державний земельний кадастр”, норми якого принесли
ряд історичних нововведень у земельні відносини. Національна кадастрова система
функціонує у штатному режимі. Відтепер реєстрація землі та прав власності на
неї розділена між двома відомствами.
...
Читати далі »
|
Державне
агентство земельних ресурсів України повідомляє про встановлення коефіцієнта
індексації нормативної грошової оцінки земель за 2012 рік.
Нормативну грошову оцінку
земель станом на 01.01.2013 за 2012 рік необхідно індексувати на коефіцієнт
індексації, що дорівнює 1,0, який відповідно до пункту 289.2 статті 289
Податкового кодексу України розраховано виходячи з індексу споживчих цін за
2012 рік – 99,8%.
...
Читати далі »
|
Відповідно до ч.2 ст. 201 Земельного кодексу України залежно від призначення та порядку проведення грошова оцінка земельних ділянок може бути нормативною і експертною.
Частиною 2 ст. 201 ЗК України передбачено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва , економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.
Законом України « Про оцінку земель» передбачається також нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення державного мита при міні, спадкуванні і даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок сільськогосподарського призначення проводиться не рідше як один раз у 5 -7 років , а несільськогосподарського прихначення – не рідше як один раз у 7-10 років.
Відповідно до ч. 4 ст. 201 З
...
Читати далі »
|
Ще з початку проведення земельної реформи в Україні увага суспільства завжди була прикута до змін, які проходили у цій сфері, тема земельних відносин викликала постійний інтерес, а подекуди, і неадекватне ставлення громадськості. За умов формування інституту приватної власності на землю, розвитку ринку землі, прийняття численної кількості нормативно-правових актів щодо розвитку земельних відносин – виникла потреба у проведенні широкої інформаційної та роз’яснювальної роботи серед населення. Громадяни, набуваючи право власності на земельні ділянки, однозначно потребують інформації щодо своїх прав та обов’язків, знань щодо ефективного та правильного розпорядження своєю власністю – і обов’язок держави забезпечити їх такою інформацію, просто і дохідливо роз’яснювати про можливі шляхи вирішення конкретних і типових правових ситуацій.
Відділом Держкомзему у Кам’янському районі у 2011 році приділялася особлива увага у досягненні здобутків у реаліза
...
Читати далі »
|
Земельні ресурси Кам'янщини на сьогодні перебувають у досить складному стані. Так, земельний фонд Кам'янщини (72,54 тис. га) характеризується високою освоєністю сільськогосподарських угідь, що складають 75 %.
У цілому площа сільськогосподарських угідь становить 53,05 тис. гектарів, з них 45,42 тис. гектарів – рілля, 1,49 тис. гектарів – сіножаті; 5,26 тис. гектарів – пасовища; 0,61 тис. гектарів – багаторічні насадження; 0,27 тис. га перелоги.
Фактична розораність території району становить 79,7%.
На зниження родючості грунтів впливають водна та вітрова ерозії, а також людський фактор, що мають досить суперечливий характер тому, що вдосконалення технологій і наростання виробництва сприяє збільшенню виробництва продуктів харчування, а безсистемне та негосподарське використання землі призводить до зниження родючості грунтів в зв'язку із їх переущільненням, втратою грудкувато-зернистої структури, водопроникніс
...
Читати далі »
|
Одне з питань, яке зараз хвилює власників земельних ділянок, що вже посвідчили своє право власності на землю державними актами та яка їх подальша доля0? Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» передбачено, що виникнення права власності на земельну ділянку підтверджуватиме свідоцтво про право власності на нерухоме майно.
В даний час у людей на руках є три види державних актів, які були видані на різних етапах впровадження земельної реформи: без кадастрових номерів жовто-червоного кольору та зелені й сині - з внесеними кадастровими номерами. Усі вони є підтвердженням вашого права власності на земельну ділянку. З 1 січня 2012 року таким підтвердженням стане свідоцтво про право власності на нерухоме майно, яке видаватимуть у територіальних органах Мін'юсту, які є органами державної реєстрації прав. Проте вони будуть видаватися лише у випадках, передбачених статтею 18 Закону Ук
...
Читати далі »
| |