MENU

21:49
Що робити з державними актами, що вже є у людей на руках?

Одне з питань, яке зараз хвилює власників земельних ділянок, що вже посвідчили своє право власності на землю державними актами та яка їх подальша доля0? Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» передбачено, що виникнення права власності на земельну ділянку підтверджуватиме свідоцтво про право власності на нерухоме майно.

В даний час у людей на руках є три види державних актів, які були видані на різних етапах впровадження земельної реформи: без кадастрових номерів жовто-червоного кольору та зелені й сині - з внесеними кадастровими номерами. Усі вони є підтвердженням вашого права власності на земельну ділянку. З 1 січня 2012 року таким підтвердженням стане свідоцтво про право власності на нерухоме майно, яке видаватимуть у територіальних органах Мін'юсту, які є органами державної реєстрації прав. Проте вони будуть видаватися лише у випадках, передбачених статтею 18 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень». Зокрема, там йдеться про випадки, коли нерухомість (у нашому випадку - земельні ділянки) вноситься до статутного фонду юридичної особи або виводиться з нього; фізичні особи та юридичні особи, що вийшли зі складу засновників (учасників) юридичної особи за рішенням органу, уповноваженого на це установчими документами, отримують у власність об'єкт нерухомого майна, переданий їм, тощо. В інших випадках (які не передбачені згаданою статтею 18 закону «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»), видаватимуться державні акти на право власності на земельну ділянку. Наприклад, у випадку безоплатної приватизації земельної ділянки буде (як і зараз) видаватися державний акт.

Закон України «Про державний земельний кадастр» який набирає чинності з 1 січня 2013 року і з 2013 року державні акти видаватися не будуть. Замість них документом, що громадянин отримуватиме в територіальних органах Держземагенства, буде витяг із державного земельного кадастру про державну реєстрацію земельної ділянки.

В певній мірі зміниться також процедура оформлення права власності на земельну ділянку . Наприклад, у випадку безоплатної приватизації земельної ділянки, спершу, як і раніше, громадянин звертатиметься до органу державної влади або місцевого самоврядування (сільради, міськради тощо) із, наприклад, заявою про виділення йому земельної ділянки. Після отримання документів на рівні сільради, людина звертатиметься до землевпорядної організації (державного підприємства - наприклад, Центру земельного кадастру, або ж приватної, — головне, ліцензованої фірми) для виготовлення документації із землеустрою. Потім громадяни здаватимуть документи, у тому числі виготовлену та погоджену в установленому законом порядку документацію із землеустрою, у «єдине вікно» в територіальному органі Держземагентства на рівні міста або району і там же отримуватимуть державний акт на право власності на земельну ділянку. Із цим державним актом ви маєте звернутися до територіальних органів Мін'юсту за реєстрацією права. Проте, у даному випадку (тобто безоплатної приватизації ділянки) законом «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» передбачена тільки реєстрація права власності - без видачі свідоцтва про право власності на нерухоме майно.

Фактично, громадяни змушені будуть реєструвати свою земельну ділянку як об'єкт у картографічній системі - у територіальних органах Держземагентства, а право на неї - у територіальних органах Мін'юсту

Звертатися спеціально і міняти державний акт на свідоцтво не обов'язково, адже Закону України «Про державний земельний кадастр» з 2013 року їх буде поступово замінено. Державний акт може залишатися у власника на руках необмежений час як чинний документ.

Але тим, хто ще до сьогодні не має державного акту, потрібно не чекати поки за вас хтось оформить ваше право власності на землю. Бо тільки державний акт, якої б форми він не був, свідчить про те, що ви — власник певної земельної ділянки. Без державного акта ви не можете її продати, подарувати, заповісти, бо ви ще не власник. До речі, при внесенні інформації про вашу ділянку до автоматизованої системи державного земельного кадастру, ви зможете пересвідчитися, що ця інформація відповідає вашим очікуванням і що немає «паралельних» власників ділянки. Якщо для отримання акта треба буде провести землевпорядні роботи, зробіть їх, бо без них не обійтися і за нової форми посвідчення права власності.

Потрібно піклуватися про свою власність, щоб її не втратити, адже земля на сьогодні є нашою годувальницею.

Начальник відділу Держкомзему у Кам'янському районі
Р.І.Дорошко
 
 
 
Категорія: Держземагентство інформує | Переглядів: 414 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Хостинг від uCoz