MENU

16:39
Які питання можуть і мають вирішувати органи місцевого самоврядування у сфері земельних відносин?
Які питання можуть і мають вирішувати органи місцевого самоврядування у сфері земельних відносин?

1. Найперше - приймати рішення про передачу земельних ділянок у власність громадян.

Для того щоб приватизувати земельну ділянку, що знаходиться за межами населеного пункту громадянину необхідно звернутися до районної адміністрації, а якщо земля розташована в межах населеного пункту – тоді слід звертатися до сільської, селищної, міської ради.

Клопотання про приватизацію земельної ділянки розглядає земельна комісія. Її рішення, разом із висновками місцевого землевпорядника виноситься на сесію сільради. У клопотанні кандидат у землевласники вказує цільове призначення та орієнтовні розміри земельної ділянки, а також додає графічні матеріали, де зазначено бажане місце розташовання ділянки.

Рада розглядає клопотання у місячний термін і надає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або мотивовану відмову.

Якщо сільська рада надала дозвіл, а землевпорядна організація, яка має ліцензію, розробляє проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Терміни її розробки обумовлюються в угоді, яку підписують з землевпорядною організацією.

Бувають випадки коли сільрада може відмовити у приватизації земельної ділянки. Наприклад, людина вже отримала ділянку певного цільового призначення і подає ще одну заяву. Або брала землю і не обробляла її. У тім, якщо громадянин не згоден з рішенням сільради – він може звернутися до суду.

Власник має використовувати земельну ділянку винятково за цільовим призначенням, яке зазначене в державному акті. Надання дозволу на зміну цільового призначення – повноваження сільських та міських рад, оскільки ст. 20 Земельного кодексу України визначено, що рішення про зміну цільового призначення приймається тим органом, який надавав цю земельну ділянку у власність або користування.

2. Сільська рада може вирішити земельний спір – не доводячи справу до суду.

Усі скарги та звернення громадян мають розглядатися на засіданні спеціальної земельної комісії. Представники комісії вирушають на місце земельного спору. Слід зазначити, що сільска рада, згідно із законом, має повноваження розв'язувати земельні суперечки, однак її рішення не мають такої ваги, як судові приписи. Вони мають лише рекомендаційний характер. Проте, якщо сусіди не мають наміру звертатися до суду, то земельна комісія може допомогти владнати земельний конфлікт.

3. Органи місцевого самоврядування можуть здійснювати самоврядний контроль за використанням та охороною земель на їх території відповідного населеного пункту.

Така комісія має право звернутися до власників та користувачів земельних ділянок з вимогою щодо усунення порушень у використанні земель. За результатами перевірки та при усуненні порушень землевласниками та землекористувачами рада може звернутися до державного інспектора за використанням та охороною земель із клопотанням провести перевірку щодо належного використання земельної ділянки. Якщо порушення є, то за результатами перевірки може бути видано припис про їх усунення та накладено штрафи.

 
Начальник відділу Держкомзему у Кам'янському районі    Р. І. Дорошко
Категорія: Держземагентство інформує | Переглядів: 623 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Хостинг від uCoz