14:38 У сфері земельних відносин: підсумки роботи | |
Ще з початку проведення земельної реформи в Україні увага суспільства завжди була прикута до змін, які проходили у цій сфері, тема земельних відносин викликала постійний інтерес, а подекуди, і неадекватне ставлення громадськості. За умов формування інституту приватної власності на землю, розвитку ринку землі, прийняття численної кількості нормативно-правових актів щодо розвитку земельних відносин – виникла потреба у проведенні широкої інформаційної та роз’яснювальної роботи серед населення. Громадяни, набуваючи право власності на земельні ділянки, однозначно потребують інформації щодо своїх прав та обов’язків, знань щодо ефективного та правильного розпорядження своєю власністю – і обов’язок держави забезпечити їх такою інформацію, просто і дохідливо роз’яснювати про можливі шляхи вирішення конкретних і типових правових ситуацій.
Відділом Держкомзему у Кам’янському районі у 2011 році приділялася особлива увага у досягненні здобутків у реалізації земельної реформи, зокрема у розрізі виконання Національного Плану дій на 2011 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”, а також регіональних цільових програм. В районі розроблено та затверджено рішенням районної ради від 25.06.2010 р. № 31-6/V "Програму розвитку земельних відносин у Черкаській області на 2001-2010 роки”, основними заходами якої є встановлення меж населених пунктів, проведення інвентаризації земель несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів, проведення інвентаризації земель населених пунктів, проведення нормативно грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів. У районі проведена нормативна грошова оцінка земель по всіх населених пунктів, а по деяких повторно. Проводяться роботи по встановленню меж населених пунктів та розмежуванню земель державної та комунальної власності.
Великий обсяг робіт проведено щодо інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення району. За 2011 рік розглянуто 436 звернень громадян в тому числі 202 на особистому прийомі громадян по питаннях щодо переоформлення права власності на земельну ділянку, більшість про присвоєння кадастрових номерів земельним ділянкам. Проведено державну реєстрацію і видано 739 державних актів на право власності на земельні ділянки громадян, 803 договорів оренди, видано 277 витягів з Поземельної книги, 755 витягів про нормативну грошову оцінку земельних ділянок. Ця робота продовжується. Договори оренди укладаються з орендною платою переважно 4,5 % від нормативної грошової оцінки землі.
Особлива увага приділяється роботі з контролю за використанням і охороною земель. Держземінспекцією проведено 147 перевірок дотримання вимог земельного законодавства, виявлено 88 порушень, складено 47 протоколів на суму 10421 гривень.
Тісна, налагоджена співпраця з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування – запорука більш успішної роботи.
Одним із важливих завдань сучасного етапу земельних відносин в Україні є формування ринку землі. Приватна власність на землю стимулює її економічне зростання. По-перше, вона забезпечує кращий доступ до землі як капіталу, який не втрачає вартості, оскільки земля здатна утримувати, а з часом підвищувати вартість, пов’язану з економічною діяльністю. По-друге, приватна власність підвищує рівень надійності, поліпшує умови для існування та управління, заохочує створення нових підприємств і залучення прямих іноземних інвестицій. Приватна власність на землю у будь-якій країні стимулює її зростання завдяки ефективному використанню наявних земельних ресурсів, власність реалізується тоді, коли починає приносити дохід. Переваги приватної власності стають очевидними, коли існує ефективно функціонуючий ринок землі.
Спеціалістами відділу Держкомзему постійно проводиться робота по роз’ясненню верствам населення того факту, що реалізація земельної реформи прискорить розвиток сільського господарства України в цілому та в Кам’янському районі зокрема, а також того, що проведення цієї реформи дуже важливо для аграріїв, адже вона дасть новий потужний поштовх для розвитку сільського господарства. У 2011 році на території Кам’янського району постійно проводилися круглі столи та місцеві збори громад. В ході круглих столів відбувався обмін думками, висловлювалися побажання, сумніви, пропозиції, піднімалися наболілі питання в сфері земельних відносин. Для учасників заходів збори стали приводом для отримати відповіді на незрозумілі питання, висловити свої пропозиції до законопроекту «Про ринок земель».
Зроблено великий обсяг робіт, але разом з тим, ще залишається багато роботи і проблем.
| |
|
Всього коментарів: 0 | |