Платниками екологічного податку є суб'єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів (включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників), під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюється, зокрема, розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах, крім розміщення окремих видів відходів як вторинної сировини (п.п. 240.1.3 п. 240.1 ст. 240 Кодексу).
Розміщення відходів – зберігання (тимчасове розміщення до утилізації чи видалення) та захоронення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи об'єктах (місцях розміщення відходів, сховищах, полігонах, комплексах, спорудах, ділянках надр тощо), на використання яких отримано дозвіл сп
...
Читати далі »
|
Власники земельних ділянок – це фізичні особи (резиденти і нерезиденти), які відповідно до закону набули права власності на землю в Україні (пп.14.1.34 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу).
Землекористувачі – це фізичні особи (резиденти і нерезиденти), яким відповідно до закону надано у користування земельні ділянки державної та комунальної власності, у тому числі на умовах оренди (пп.14.1.73 п.14.1 ст.14 вищезазначеного Кодексу).
Відповідно до п.286.1 ст.286 цього Кодексу підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, який містить сукупність відомостей і документів про місце розташування та правовий режим земельних ділянок, їх оцінку, класифікацію земель, кількісну та якісну характеристики, розподіл серед власників землі та землекористувачі, підготовлених згідно із законом.
Відповідні органи виконавчої влади з питань земельних ресурсів за запитом відповідного органу ДПС за місцезнаходженням земельної ділянки подають інформацію,
...
Читати далі »
|
Відповідно до п.63.3 ст.63 Податкового кодексу з метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік в органах ДПС за місцем знаходження юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об'єктів оподаткування або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).
Об'єктами оподаткування і об'єктами, пов'язаними з оподаткуванням, є майно та дії, у зв'язку з якими у платника податків виникають обов'язки щодо сплати податків та зборів.
Платник податків зобов'язаний стати на облік у відповідних органах ДПС за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, органи ДПС за місцем знаходженням таких об'єктів у порядку, встановленому розділом VII Порядку №1588.
Відповідно до п.8.3 цього розділу якщо у пл
...
Читати далі »
|
Відповідно до п.5 «Прикінцевих та перехідних положень» Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності» від 04.11.2011р. №4014-VI, видані свідоцтва про сплату єдиного податку і патенти про сплату фіксованого податку на 2011 рік відповідно до Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" ( 727/98 ) та розділу IV Декрету Кабінету Міністрів України "Про прибутковий податок з громадян" ( 13-92 ) є дійсними до отримання свідоцтва платника єдиного податку, передбаченого цим Законом, але не пізніше ніж до 1 червня 2012 року. ; З урахуванням вище зазначеного Кам'янська міжрайонна державна податкова інспекція запрошує платників єдиного податку терміново отрим
...
Читати далі »
|
Чи має право фізична особа-підприємець на загальній системі оподаткування отримувати готівкові кошти та виписувати прибуткові і видаткові касові ордери при отриманні коштів від покупців за проданий товар?
Відповідно до Постанови Національного банку України від 15.12.04 №637 «Про затвердження положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» (далі-Положення) касова книга – це документ установленої форми, що застосовується для здійснення первинного обліку готівки в касі.
Згідно з п.1 Положення каса – це приміщення або місце здійснення готівкових розрахунків, а також приймання, видачі, зберігання готівкових коштів, інших цінностей, касових документів. Для проведення розрахункових операцій до приватних підприємців, на відміну від підприємств – юридичних осіб, не висуваються особливі вимоги щодо облаштування каси.
Також пп.2.7 п.2 Положення визначено, що для прискорення обігу готівкових коштів і своєчасного їх надходження д
...
Читати далі »
|
25 квітня 2012 року в приміщенні ДПС у Черкаській області відбулось урочисте нагородження платників податків, які отримали почесне звання сумлінних за результатами роботи у 2011 році.
Рейтинг "Сумлінні платники податків” започатковано Асоціацією платників податків України у минулому році і його головним завданням є посилення ролі та авторитету платника податків у житті країни, підвищення загальної культури сплати податків.
Відкриваючи захід, голова Територіального відділення АППУ в Черкаській області Лора Рубченко зазначила, що у цьогорічному рейтингу взяли участь більше 100 підприємств регіону, а звання сумлінного отримали 18 платників, які виконали всі критерії відбору. Обирала кращих рейтингова комісія, до складу якої увійшли керівники державних установ, навчальних закладів, засобів масової інформації та ряду інших організацій.
"Перемогли ті підприємства, які одночасно виконали головні критерії сумлінності є прибутковість діяльності юридичної особи, сума спл
...
Читати далі »
|
17 квітня поточного року у Кам'янській МДПІ проведено нараду по підведенню підсумків роботи за перший квартал 2012 року. Нараду проводила в.о.начальника податкової інспекції Т.О.Шульга, яка зазначила , що в умовах нововведень податкового законодавства та адаптації суб'єктів господарювання до нових норм, податківцями забезпечено збір платежів до Зведеного бюджету в сумі 18,2 млн.грн., в т.ч. до державного бюджету – 10,9 млн.грн., що на 0,5 млн.грн. більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року.
До місцевих бюджетів надійшло 7,3 млн.грн., місцеві бюджети отримали платежів на 1,8 млн.грн. або на 33 % більше, ніж у 1 кварталі 2011 року.
В ході наради обговорювались шляхи виконання бюджетних призначень. Зокрема, Тетяна Олександрівна наголосила, що податківці чітко повинні виконувати свої функції щодо наповнення доходної частини бюджету за рахунок покращення податкової дисципліни, руйнування схем ухилення від оподаткування , наведення порядку на ринку праці.
...
Читати далі »
|
Заробітну плату в "конвертах" без перебільшення можна назвати однією з найбільших на сьогодні перепон в економічному та соціальному розвитку держави. До того ж, вона позбавляє людину соціальної захищеності: старих людей - пенсій, хворих - лікарняних, а безробітних - грошової допомоги. Такі явища, як заробітна плата в "конверті" та робота без оформлення трудових відносин, мають глибокі корені й руйнують суспільство зсередини, позбавляючи майбутнього тих, хто отримує неофіційну зарплату і чиї трудові книжки залишаються неоформленими. Працедавці роблять це начебто в інтересах найманого працівника, який часто-густо через економічну неграмотність не усвідомлює всієї глибини обману.
Людина, яка погоджується працювати без належного оформлення трудової угоди, фактично є безправною. Роботодавець по відношенню до неї нехтує своїми обов'язками щодо забезпечення законних соціальних гарантій працівникам – може звільнити її без пояснення причин, змушувати працювати понаднормово, як правило
...
Читати далі »
|
Державна податкова служба у Черкаської області стосовно відповідальності фізичної особи – підприємця - платника єдиного податку у разі втрати книги обліку доходів або книги обліку доходів та витрат, повідомляє наступне.
Відповідно до пп. 1 п.296.1 статті 296 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-УІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платники єдиного податку ведуть облік у порядку, визначеному пп.296.1.1 – 296.1.3 п. 296.1 ст.296 ПКУ. Форма та порядок книг обліку доходів та книг обліку доходів та витрат (далі - Книги обліку) затверджено наказом Міністерства фінансів України від 15.12.11 №1637 (далі - наказ №1637), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27.12.11 за №1534/20272.
Згідно п. 44.5 ст.44 ПКУ встановлено, що у разі , втрати пошкодження або достроково знищення документів, зазначених у п.44.1 і 44.3 ст.44 (це документи обліку та обов'язок їх зберігання), платник податків зобов'язаний у п'ятиденний строк з дня такої події письмово п
...
Читати далі »
|
Про це повідомила заступник голови ДПС у Черкаській області Тетяна Проценко.
"Я нагадую, що платники податків, які подають декларацію, поділяються на дві основні категорії: до першої відносяться ті, хто ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ подати річну податкову декларацію, а до другої - ті, хто МАЄ ПРАВО подати декларацію для отримання частини сплаченого податку з доходів фізичних осіб з бюджету, так званої ПОДАТКОВОЇ ЗНИЖКИ”, - зазначила Тетяна Проценко.
Але, у 2012 році є суттєві зміни, відповідно до яких декларацію про майновий стан і доходи, отримані минулого року, мають подавати усі особи, уповноважені на виконання функцій держави (державні службовці, судді).
Обов'язково подають декларацію ті фізичні особи, які протягом звітного 2011 року отримали:
- доходи (прибутки), які не підлягали оподаткуванню при їх нарахуванні чи виплаті;
- іноземні доходи;
- доходи від особи, яка не мала статусу податкового агента.
Дл
...
Читати далі »
| « 1 2 ... 23 24 25 26 27 ... 30 31 » |