11:34 Добровільна сплата страхових внесків – запорука призначення гідної пенсії | |
Питання достойного рівня матеріального забезпечення у похилому віці хвилює багатьох: і пенсіонерів, і громадян, що досягають пенсіного віку, і молодь. Відповідно до чинного законодавства України за рахунок коштів Пенсійного фонду України при умові наявності необхідного страхового стажу призначаються такі види пенсійних виплат: пенсія за віком, пенсія по інвалідності та пенсія у зв'язку з втратою годувальника. При цьому, пенсія по інвалідності та втраті годувальника призначається за умови наявності страхового стажу.
Відповідно до законодавства застрахованими у пенсійній системі є особи, які самостійно сплачують або за яких страхувальниками сплачено страхові внески.
Проте, є ряд осіб за яких внески до Пенсійного фонду України не сплачуються, це: студенти; громадяни, які працюють за кордоном; самозайняте населення; інші особи. Для цієї категорії осіб статтею 12 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено можливість добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.
Право брати добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування мають особи, що досягли 16-річного віку і не є застрахованими у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, а саме - студенти; громадяни, які працюють за кордоном; самозайняте населення; інші особи. Положення Закону щодо добровільної участі не поширюється на громадян, яким вже призначена пенсія.
Особи, які бажають взяти добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування повинні укласти відповідний договір, типова форма якого затверджена Пенсійним фондом України.
Для укладення договору добровільного страхування, необхідно звернутись до управління Пенсійного фонду України в Кам’янському районі та подати відповідну заяву, а також копії документу, що посвідчує особу (паспорт), довідки про присвоєння ідентифікаційного номера та трудової книжки. Законом передбачена можливість сплати страхових внесків за попередні періоди, починаючи з січня 2004 року, але тільки як додаткова умова договору, так як договір може бути укладений не менше ніж на один рік.
Договір про добровільну участь набуває чинності з моменту його підписання. Він може бути розірваний достроково за ініціативи однієї із сторін. Застрахованою особою у наступних випадках: за умови дії договору менше 1 року; у разі систематичного порушення Пенсійним фондом умов договору; за згодою сторін, якщо договір діяв не менше 1 року. Пенсійним фондом України у разі: набуття застрахованою особою відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" зобов'язань щодо участі в пенсійній системі; систематичного порушення застрахованою особою умов договору; за згодою сторін, якщо договір діяв не менше одного року; виникнення обставин, що не відповідають визначеним Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" вимогам до осіб, які мають право брати участь у пенсійній системі; смерті застрахованої особи.
Про розірвання договору сторони мають повідомити одна одну в місячний строк з моменту прийняття відповідного рішення.
Крім того, стаття 10 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" дає право фізичним особам - підприємцям, в тому числі, які обрали спрощену систему оподаткування, особам, які забезпечують себе роботою самостійно сплачувати єдиний внесок добровільно на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку із тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, та/або від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання; члени фермерського господарства, особистого селянського господарства мають право добровільної сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, та пенсійне страхування; громадяни України, які працюють за межами України, мають право добровільної сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, та пенсійне страхування. Зазначені особи, які виявили бажання добровільної сплати єдиного внеску подають відповідну заяву до УПФУ в Кам’янському районі в порядку та за формою, затвердженою Пенсійним фондом України. З особою, яка подала заяву про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, територіальним органом Пенсійного фонду в строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання заяви укладається договір про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі - договір про добровільну участь) відповідно до типового договору, що затверджується Пенсійним фондом за погодженням з фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування. Договір про добровільну участь набирає чинності з дня його підписання та діє протягом строку визначеного в договорі, але не менше одного року.
У разі бажання фізичних осіб - підприємців, в тому числі, які обрали спрощену систему оподаткування, особам, які забезпечують себе роботою самостійно брати участь на добровільних засадах: у загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, єдиний внесок встановлюється у розмірі 36,6% визначеної для цієї категорії осіб бази нарахування єдиного внеску; у загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, єдиний внесок встановлюється у розмірі 36,21% визначеної для цієї категорії осіб бази нарахування єдиного внеску. У разі бажання зазначених осіб бути застрахованими за всіма видами загальнообов'язкового державного соціального страхування (пенсійним, на випадок безробіття, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності) єдиний внесок встановлюється у розмірі 38,11% визначеної для цієї категорії осіб бази нарахування єдиного внеску.
Для членів фермерських господарств, особистих селянських господарств та громадян України, які працюють за межами України, які виявили бажання брати участь в одному з видів загальнообов'язкового державного соціального страхування, розмір єдиного внеску визначається у таких відсотках до бази нарахування єдиного внеску: на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування - 33,2%, на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття - 1,5%, на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, - 1,9%, на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, - 1,51%. Єдиний внесок для зазначеної категорії осіб, які виявили бажання брати участь у декількох видах загальнообов'язкового державного соціального страхування, встановлюється у тому ж розмірі, що і для фізичних осіб - підприємців.
Запрошуємо всіх жителів Кам’янського району, які бажають зберегти повний страховий стаж та збільшити майбутній розмір пенсії звернутись до управління Пенсійного фонду України в Кам’янському районі (кабінет №6) для укладення договору про добровільну сплату страхових внесків.
Пам'ятайте, участь в загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні, в тому числі і добровільна, це гарантовані державою виплати в майбутньому!
| |
|
Всього коментарів: 0 | |