Згідно з п.п. 14.1.225 п. 14.1 ст.14 Податкового кодексу України (далі − Кодексу) роялті − будь-який платіж, отриманий як винагорода за користування або за надання права на користування будь-яким авторським та суміжним правом на літературні твори, твори мистецтва або науки, включаючи комп'ютерні програми, інші записи на носіях інформації, відео- або аудіокасети, кінематографічні фільми або плівки для радіо- чи телевізійного мовлення, передачі (програми) організацій мовлення, будь-яким патентом, зареєстрованим знаком на товари і послуги чи торгівельною маркою, дизайном, секретним кресленням, моделлю, формулою, процесом, правом на інформацію щодо промислового, комерційного або наукового досвіду (ноу-хау).
Не вважаються роялті платежі за отримання об'єктів власності, визначених в абзаці першому цього пункту, у володіння або розпорядження чи власність особи або якщо умови користування такими об'єктами власності надають право користувачу продати або здійснити відчуження в і
... Читати далі »
Узагальнююча податкова консультація з питання формування витрат по операціях з фізичними особами - підприємцями, які застосовують спрощену систему оподаткування
Перелік платників податку на прибуток підприємств визначено ст. 133 Податкового кодексу України (далі - Кодекс). Пунктом 133.6 цієї статті Кодексу зазначено, що особливості справляння податку суб'єктами господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, встановлюються гл. 1 розд. XIV Кодексу.
Спрощена система оподаткування, обліку та звітності − особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, визначених п. 297.1 ст. 297 Кодексу, сплатою єдиного податку в порядку та на умовах, визначених гл. 1 розд. XIV Кодексу, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності (п. 291.2 ст. 291 Кодексу).
Відповідно до п. 291.4 ст. 291 розд. XIV Кодексу фізичні особи - підприємці, які застосовують
... Читати далі »
Земельні відносини в Україні регулюються Земельним кодексом України від 25.10.01 № 2768-ІІІ (далі – Земельний кодекс), а справляння плати за землю – Податковим кодексом України від 02.12.10 № 2755-ІV (далі – Податковий кодекс).
Відповідно до статті 206 Земельного кодексу використання землі в Україні є платним.Згідно із статтею 269 Податкового кодексу платниками податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі.У статті 270 Податкового кодексу зазначено, що об'єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні та земельні частки (паї), які перебувають у власності.
У пункті 286.2 статті 286 Податкового кодексу зазначено, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року пода
... Читати далі »
Державна податкова служба України у зв'язку із численними зверненнями щодо визначення бази оподаткування фіксованого сільськогосподарського податку повідомляє наступне.
Фіксований сільськогосподарський податок (далі – ФСП) віднесено до спеціального податкового режиму, що визначає особливий порядок його справляння та інші його складові й елементи і регламентується розділом XIV „Спеціальні податкові режими” Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – Кодекс).
Спеціальний податковий режим – це система заходів, що визначає особливий порядок оподаткування окремих категорій господарюючих суб'єктів. Спеціальний податковий режим може передбачати особливий порядок визначення елементів податку та збору, звільнення від сплати окремих податків та зборів. Спеціальні податкові режими встановлюються та застосовуються у випадках і порядку, визначених виключно Кодексом (стаття 11 Кодексу).
З 28 січня поточного року набрав чинності Указ Президента України від 25.01.12 №33/2012 „Про Порядок організації проведення спеціальної перевірки відомостей щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування”.
Згідно з цим Порядком спеціальній перевірці підлягають відомості щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зазначених у пункті 1 частини першої статті 4 Закону України „Про засади запобігання і протидії корупції”, у тому числі відомості, подані особисто.
Відповідно до пункту 7 Порядку органами державної податкової служби України проводиться спеціальна перевірка щодо достовірності відомостей, зазначених кандидатами у декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік.
Згідно зі статтею 13 Закону України „Про держ
... Читати далі »
Подання декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація» передбачено Конституцією України, Кодексом та Законами України «Про державну службу», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про статус народного депутата України» , про «Вибори Президента Україна», «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних міських голів», «Про судоустрій і статус суддів».
Декларація про майновий стан і доходи (податкова декларація) державним службовцем подається щорічно органу державної податкової служби за своєю податковою адресою до 1 травня.
Відповідно до статті 12 Закону України від 07.04.2011 № 3206-УІ «Про засади запобігання і протидії корупції» (залі - Закон № 3206) особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 4 Закону № 3206 (а саме особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та посадові особи юр
... Читати далі »
Відповідно до п. 295.5. ПКУ платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.
Враховуючи викладене, на час відпустки, а також за період хвороби, фізична особа - підприємець лише звільняється від сплати єдиного податку, але залишається платником спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності. Згідно із п. 295.1 та п. 295.2 ст. 295 ПКУ платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої груп здійснюється органами державної податкової служби на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо ро
... Читати далі »
"Цю декларацію необхідно подати до державної податкової інспекції за місцем проживання”, - повідомила заступник голови ДПС у Черкаській області Тетяна Проценко.
"Але цього року державні службовці до 1 квітня подають ще одну декларацію, затверджену Законом України від 07.04.2011 № 3206-VІ «Про засади запобігання і протидії корупції»”, - наголосила Тетяна Проценко.
Таким чином, у 2012 році державні службовці подають наступні декларації:
- перша- Податкова декларація про майновий стан і доходи - подається до 1 травня 2012 року до органу державної податкової служби за місцем проживання за формою, встановленою Наказом Міністерства фінансів України № 1395 від 07.11.11 р. (зі змінами від 03.02.12р.);
- друга - Декларація про майно, доходи, витрати і зобов'язання
... Читати далі »
З них 8 – у м. Черкаси, по одному громадянину у м. Ватутіне, Черкаському, Звенигородському та Чигиринському районах. Найбільші статки черкащани отримали від інвестиційної діяльності.
У 2009 році доходи в розмірі понад 1 млн. грн. задекларували 11 жителів області.
Такі дані повідомила заступник голови ДПС у Черкаській області Тетяна Проценко.
"Вцілому, за результатами декларування громадянами доходів, одержаних у 2010 році, - наголосила Тетяна Проценко, - подано 22542 декларації, з них на отримання податкового кредиту (тепер – податкова знижка) – 7605 (33,7% від усіх поданих декларацій). Серед тих громадян, які зобов’язані були подати декларації, найбільший відсоток складають ті, хто здавав нерухоме майно в найм – таких 21%. За даними всіх декларацій громадяни задекларували 431 млн. 621 тис.грн. доходів.”
Деклараційна кампанія триває до 1 травня 2012 року. На сьогодн
... Читати далі »