MENU

11:49
Норми безпечної поведінки під час святкувати Водохреща

Щорічно до традиції купання на Водохрещення Господнє підтримується усе більшою кількістю людей. Купання у ополонці – старовинний народний обряд. Вважається, що холодна вода лікує багато захворювань та підвищує імунітет. Але рятувальники запевняють – не варто підходити до цієї традиції бездумно. Фахівці рекомендують зважити свої фізичні можливості перш ніж погрузитися до крижаної води. Напередодні Водохрещі, за півтори-два тижні, необхідно почати обливання холодною водою аби бути готовим до зимової купелі. Також перед пірнанням потрібно проконсультуватися із лікарем та пройти медичне обстеження. Адже є хвороби, при яких категорично заборонено занурюватися в ополонку.

Тож не варто забувати, що купання у крижаній воді без дотримання елементарних правил може призвести до небажаних наслідків для вашого здоров’я. Перш за все, перед зануренням в ополонку необхідно спочатку розім’ятися. Пити алкогольні напої перед купанням категорично заборонено. Починаючим «моржам» слід занурюватися не більше ніж на 10-15 секунд. Після купання, в першу чергу, слід обтертися сухим полотенцем та надіти взуття і білизну. Краще після купання випити гарячого чаю або кави.

Також під час святкування на водоймах збирається велика кількість людей, в зв’язку з цим крига може втратити свою міцність. До того ж, цього року на свята синоптики обіцяють потепління, тому потрібно бути вкрай обережним перед виходом на кригу.

У зв’язку з національною традицією святкувати Водохреща 19 січня, сектор цивільного захисту, оборонної роботи та охорони здоров’я Кам’янської райдержадміністрації звертається до громадян міста з застереженням бути вкрай обережними при перебуванні поблизу водних об’єктів під час святкування:

- не виходьте без потреби на лід, не залишайте без нагляду дітей поблизу річки чи ставка, переконайтеся, що лід, на який ви виходите, достатньо міцний;

- обов’язково візьміть з собою теплий одяг, щоб могли після купання обтертися насухо і переодягтись;

- дотримуйтесь елементарних правил безпеки поводження на воді, тривале перебування у річці призводить до переохолодження організму, в людини може виникнути судома, припиняється дихання, можлива втрата свідомості.

На випадок, якщо все ж таки доведеться надати допомогу потерпілому за відсутності медичного працівника, слід зробити наступне: якомога швидше укрити потерпілого від вітру і холоду; замінити мокрий одяг; по-можливості дати йому гарячу їжу і питво. Ні в якому разі не намагайтеся відігріти таку людину гарячою водою чи вогнем!

Щоб ритуал духовного відродження не став причиною фізичного занепаду варто дотримуватися норм безпечної поведінки під час святкування Водохрещення Господня та не переступати розумної межі. І нехай свято та Ваш відпочинок буде радісним, приємним, а головне – безпечним!

Завідувач сектору цивільного захисту, оборонної роботи та охорони здоров’я Є.В.Селезньов

Категорія: Актуально | Переглядів: 74 | Додав: kamrda | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Хостинг від uCoz