MENU

10:21
ХІ ВІДКРИТИЙ ДИТЯЧИЙ МУЗИЧНИЙ КОНКУРС ПАМ’ЯТІ П.І.ЧАЙКОВСЬКОГО

7 листопада 2013 року відбулося урочисте відкриття ХІ дитячого музичного конкурсу пам’яті П.І.Чайковського.  

Традиційно конкурс відкривали виступи почесних гостей свята. Директор Кам’янського державного історико-культурного заповідника Галина Михайлівна Таран привітала учасників конкурсу за сміливість та бажання  позмагатися, їх педагогів за невтомну працю та прагнення готувати все нових і нових юних музик. Саме конкурсанти, кількість яких щороку невтомно зростає, логічно слідують знаменитому вислову П.І.Чайковського: "Діти, музика і квіти є найбільшою окрасою нашого життя”. Фактично ці слова і є девізом конкурсу пам’яті П.І.Чайковського.   

На конкурс завітала і добрий друг Кам’янського заповідника, багаторічний керівник культурних програм Росзарубіжцентру в Україні Людмила Володимирівна Чижова. Саме вона разом із В.І.Волковим та Кам’янським заповідником були ініціатором створення у 2003 р. музичного дитячого конкурсу. 

Не менш багатослівною, як кількісно, так і якісно, була і Леся Степанівна Олійник – Генеральний секретар Національного Музичного комітету України Міжнародної Музичної Ради, співорганізатор конкурсу, його постійний член журі, митець і творець, людина, яка популяризує конкурс не менше, аніж сам Кам’янський заповідник. Леся Степанівна нагадала, що конкурс проводиться у дні смерті композитора, тому власне і носить назву "Пам’яті П.І.Чайковського”, тобто в ці листопадові дні юні музичні зірочки виконанням різноманітних творів згадують композитора. В цьому році, минає вже 120 років як не стало Петра Ілліча. 

Представила Леся Олійник і голову журі ХІ відкритого дитячого музичного конкурсу пам’яті П.І.Чайковського – Іринея Жука. Він є Заслуженим артистом України, Доктором музики, був професором і колишнім директором музичного факультету Університету Квінс, Кінгстон. Іриней  Жук, навіть перебуваючи далеко закордоном, завжди репрезентував та популяризував Україну та її музичну культуру. В склад журі ввійшла і рідна сестра Іринея – Люба Жук. Вона теж є Заслуженою артисткою України, обіймає посаду Доктора мистецтвознавства та професорську кафедру музичного факультету Університету Меꥳл в Монреалі. 

Леся Степанівна Олійник також повідомила, що цьогоріч ХІ дитячий музичний конкурс пам’яті П.І.Чайковського носить в назві ще й присвяту – "100-річчю заснування Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського”. Віковий ювілей вищого музичного закладу  столиці України є дуже важливою подією для музичної громадськості як України, так і Росії, адже консерваторія носить ім’я Петра Ілліча Чайковського, підкреслюючи постійний зв’язок композитора з такими йому рідними українськими просторами. 

Не обійшлось, звичайно, і привітань від Російського центру науки та культури в Україні (Росспіробітництва) вустами його представниці Євгенії Авілкіної. Вона висловила глибоку вдячність до організаторів та учасників конкурсу й наголосила на всебічній його підтримці з боку Росспіробітництва. Кам’янському заповіднику почесна гостя передала художньо оформлену фотовиставку, присвячену 100-річчю з дня народження видатного російського композитора Дмитра Хреннікова. Ця виставка уже розмістилась в історичному музеї. 

Не виступала, однак отримала загальні вітання й овації ще один постійний учасник складу журі конкурсу, професор Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського, "Заслужений працівник культури України” Ольга Дмитрівна Ліфоренко.Безперечно, звучали вітання для учасників конкурсу і від місцевої влади. Всі вони – голова районної ради Юрій Таран, заступник голови Кам’янської райдержадміністрації Людмила Шляхтова, в.о. міського голови Володимир Табурець, начальник відділу освіти Кам’янської райдержадміністрації Олександр Шамрай – бажали дітям наснаги, творчих звершень, щоб Кам’янка стала початком мистецького злету юних музичних майстрів. Сам же конкурс, за їх словами, був і залишається культурною перлиною нашого міста, прославляючи його не менше, аніж славні герої Кам’янки ХІХ, ХХ, ХХІ ст.  

А далі розпочалась віртуозна гра скрипалів, майстерне виконання піаністів, композиції Моцарта й Тіца, Гайдна й, звичайно, Чайковського. Юні й дуже юні, емоційні й невгамовні, красиві й шикарні, елегантні й такі музичні. І так весь день. Години творчої насолоди відчули всі гості конкурсного змагання. 

Конкурсний же день четверга прикрасила значима мистецька подія – концерт В’ячеслава Грязнова, соліста Московської консерваторії, лауреата різноманітних міжнародних конкурсів. Зал гудів і шаленів, підіймався і здригався, а В’ячеслав Грязнов лише сором’язливо і скромно посміхався. Напевно, це для нього просто приємно – приносити радість людям.

 

Категорія: Новини району | Переглядів: 83 | Додав: kamrda | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Хостинг від uCoz