MENU

16:23
Профорієнтація - зроби свідомий вибір

Кожна людина – це окрема індивідуальність із власними думками, поглядами та вподобаннями. Хтось любить ремонтувати техніку, комусь більше подобається спілкуватися з людьми, один у захваті від логіки алгоритмів, а інший прагне зберегти для нащадків образи того, що його оточує. 

Згідно класифікації типів професії доктора психологічних наук Євгенія Олександровича Клімова, будь-яка професія відноситься до одного з 5 типів: техніка, знакова система, людина, художній образ та природа. І для кожної людини характерна більш-менш чітко виражена перевага видів діяльності, що відповідають тому предмету праці, який їй ближчий. Це відбувається в силу переваги певних інтересів і особистісних особливостей. 

Кам’янський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді зацікавило питання професійних схильностей учнів старших класів району. Тому фахівцями із соціальної роботи було проведене анонімне тестування в Камянській загальноосвітній школі №1, Камянській загальноосвітній школі №2, Еколого-економічному ліцеї, Жаботинській, Райгородській, Ребедайлівській, Ревівській, Грушківській, Лузанівській, Телепинській, Вербівській, Косарській, Михайлівській, Тимошівській та Баландинській загальноосвітніх школах в 9 та 11 класах. 

В опитуванні взяло участь 134 учня 9 класів та 118 учнів 11 класів. Проаналізувавши заповнені тестові анкети учнями 9 класів, варто зазначити, що найпріоритетніші є два типа професій. Серед опитуваних учнів 24% мають схильність до професій типу "людина-людина". Цей факт говорить не лише про професійну спрямованість дітей, а й про вміння встановлювати й підтримувати контакти з людьми, розуміти та розбиратися в їхніх особливостях. 

Прихильників професій в системі "людина-художній образ" серед учнів 9 класів 22%. А отже, ці діти мають схильність до мистецтва. Можливо, саме серед цих дітей підростає майбутній великий художник чи музикант. 

Хотілося б детальніше проаналізувати результати тестування учнів 11 класів, оскільки саме вони стоять перед вибором шляху, яким ітимуть все життя. Старші класи – це ті роки, коли кожен визначає для себе професію, а отже і своє майбутнє. Серед 11 класів 22% учнів схильні до професій типу "людина-людина" та "людина-художній образ". А отже, більшість проявляють схильність до роботи у сфері освіти, медицині та мистецтві. 21% опитуваних надають перевагу професіям в системі "людина-техніка", 18% - "людина-знакова система" та 17% - "людина-природа". 

Отримані дані підводять до висновку, що в нашому районі виховуються та розвиваються діти, які мають різнобічний розвиток. І велика заслуга в цьому належить як батькам у вихованні, так і вчителям у навчанні.

Категорія: Актуально | Переглядів: 79 | Додав: kamrda | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Хостинг від uCoz