MENU

13:57
Черкащани відзвітували Президенту про збір другого мільйону тонн зернових

Черкаська обласна державна адміністрація 7 жовтня направила Президенту України Віктору Януковичу телеграму, в якій прозвітувала про збір другого мільйону тонн зернових. Про це під час прес-конференції для представників ЗМІ повідомив керівник області Сергій Тулуб.  

Урожайність зернових культур у області продовжує бити рекорди: з одного гектара аграрії збирають 51,1 центнерів збіжжя, що є найвищим показником у державі та на 4,1 центнери більше проти минулого року. Валовий збір зернових і зернобобових культур, за прогнозами фахівців, цього року становитиме майже 3,8 мільйонів тонн. 

– Незважаючи на складні погодні умови, які дещо уповільнюють збір урожаю, черкаські хлібороби впоралися з поставленим завданням, – прокоментував Сергій Тулуб. – Наші аграрії довели свою майстерність та професіоналізм. Саме завдяки їхній наполегливій праці, ми показали такий гарний результат і маємо непогані перспективи. 

Нині триває осіння посівна кампанія. За даними Департаменту агропромислового розвитку ОДА, аграрії завершили посів озимого ріпаку та продовжують сівбу озимих пшениці, ячменю та жита. 

Рекордних врожаїв вдалося досягти завдяки реалізації обласної комплексної програми «Село Черкащини – 2020». Програма передбачає впровадження у виробництво інтенсивних технологій, проведення посівів високо-репродукційним насінням районованих сортів та дотримання науково-обґрунтованої інтенсивної технології вирощування озимої пшениці. Наразі близько 90% зібраного зерна є висококласним.

 

Регіональна комплексна програма «Село Черкащини – 2020»  запроваджена з 2011 року у рамках виконання завдань Президента України щодо забезпечення належної якості життя громадян незалежно від місця проживання. Вона передбачає не лише впровадження сучасних технологій в сільськогосподарське виробництво, а й поліпшення соціальних умов жителів села. Так, за ініціативи облдержадміністрації з 2011 році започатковано укладання соціальних угод між сільгоспвиробниками та сільськими радами, що дає змогу сільським громадам отримати додаткові кошти на будівництво та ремонти дитячих садочків, шкіл, сільських Будинків культури, ремонт доріг та вуличне освітлення. За перші шість місяців цього року до загального фонду бюджетів сіл та селищ області надійшло 183,6 мільйонів гривень, що навіть на 30,5 млн. грн. більше запланованого.

 

З початку року введено в експлуатацію 6 нових газопроводів.  «Блакитний вогник» з’явився у 1602 будинках сіл Попудня Монастирищенського, Березівка Маньківського, Журавка Шполянського, Орловець Городищенського районів та сіл Рубаний міст, Марянівка і Розсошівка на Лисянщині. 

З метою надання якісних медичних послуг населенню у першому півріччі зроблено капітальні ремонти ФАПів у селах Новоселиця Катеринопільського та Крачківка Маньківського районів. Окрім того, ремонтуються системи енергопостачання, водогони та покрівлі всіх закладів охорони здоров’я. Поряд із цим у першому півріччі для медичних працівників області виділено 6 квартир у 5 районах області: Драбівському, Уманському, Тальнівському, Канівський та в Шполянському. 

Не менш важливою для жителів сіл є потреба в розвитку мережі дитячих садочків та шкіл, в яких діти могли б отримувати якісну освіту. Для прикладу, у першому півріччі в селі Красносілля Чигиринського району з’явився новий дошкільний навчальний заклад «Берізка» для 17 дітей. Крім того, ще для 230 дітлахів на базі функціонуючих дошкільних навчальних закладів додатково відкрито 12 груп. 

Обласна влада переконана – поліпшення інфраструктури та розвиток виробництва на селі сприятиме появі нових робочих місць (за останні три роки на селі створено 3271 нове робоче місце), збільшення заробітної плати та в цілому підвищенню рівня добробуту черкащан. 

Категорія: Актуально | Переглядів: 53 | Додав: kamrda | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Хостинг від uCoz