12:41 Сергій Тулуб: «Нам є що сказати людям…» | |
У понеділок, під час традиційної прес-конференції, голова облдержадміністрації Сергій Тулуб відповів на актуальні запитання тижня. - Сергію Борисовичу, Ви часто говорите про досягнення області, у той час, як певні депутати звинувачують вас у протилежному. Окрім того, деякі політичні сили вказують на те, що Ви уникаєте звіту перед громадою. Як можете прокоментувати ці закиди? У нас є комплексна програма дій, яку ми поетапно виконуємо, тому щоразу в нас є про що говорити. Проте ми об’єктивні, ми сприймаємо конструктивну критику, не соромимося визнавати помилки і працювати над їх усуненням. Нам немає чого приховувати. Чого вартий лише один показник – за результатами діяльності у 2012 році Черкаська область посіла 3 місце серед регіонів України. А ще три роки тому посідала восьме.
Звичайно, я звітуватиму, як це і передбачено законом, але в набагато ширшому форматі ніж пропонують наші опоненти. Адже наша робота – це не досягнення однієї особи, а результат спільних дій цілої команди, всіх громадян, які проживають на території Черкащини.
Звіт роботи обласної державної адміністрації вже незабаром ви зможете побачити на офіційному сайті ОДА, у газетах та телебаченні.
Але найголовніше, що він буде передбачати не лише звітування на сторінках ЗМІ, а й спілкування з людьми, громадою. Буде організовано телефонну лінію, зателефонувавши на яку кожен черкащанин зможе висловити свої зауваження та пропозиції.
Ми обов’язково проведемо збори, де будуть присутні голови сільських рад, райрад, райдержадміністрацій, міст районного, обласного підпорядкування. І, звичайно, обговоримо результати нашої роботи на сесії обласної ради, на якій будуть присутні представники різних кіл громадськості Черкащини.
Переконаний, широке обговорення досягнень і проблем дасть змогу зробити ефективнішою нашу роботу та скоригувати напрямок наших дій. Вставка: За результатами оцінки діяльності Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій Черкаська область посіла 3 місце.
Уже зараз черкаські синоптики попереджають про ріст рівня води у річках Черкащини, зокрема річки Рось та Вільшанка на
Загалом весняне водопілля на території області проходить у декілька етапів. Зазвичай найвищий рівень води на малих та середніх річках відмічається під час проходження льодоходу – це з другої декади березня.
Найвищий рівень води на Кременчуцькому водосховищі припадає на квітень – травень. За останні три роки на території області випадків затоплення населених пунктів паводковими водами не зафіксовано. І я сподіваюся, ми продовжимо цю гарну традицію. Але, звичайно, ми не розраховуємо лише на випадок, природа – річ непередбачувана. Тому не слід виключати можливого підтоплення грунтовими та талими водами, і зрозуміло, що вживати заходів необхідно завчасно, не чекаючи масштабних збитків.
У нас були деякі питання, які стосувалися підтоплення окремих господарств, будинків, територій. Ми розпочали комплексний план дій, розроблено проектно-кошторисну документацію, визначено вартість робіт і ми будемо робити все можливе, щоб такого не відбувалося. Враховуючи гідрологічну ситуацію цієї зими, можна вважати, що нинішньої весни масштабного паводку не очікується. Але ми готові до будь-яких непередбачуваних ситуацій. - Якщо говорити про стан озимих в області, чи не зашкодили їм цьогорічні погодні «гойдалки»? Дійсно, зима була непроста. Цього року було понад 30 різких змін температур. І звісно, це не сприятливий фактор. Але, на щастя, завдяки професійним діям наших хліборобів, сьогодні, за результатами моніторингу стану озимих, ми отримали 100 % сходів зерна на посіяних площах (торік це було 97,7%). Важливо, що 94% площі знаходяться у доброму стані, тоді як у минулому році – лише 28%; у задовільному стані – 4,8 %, якщо минулого року цей показник сягав 54%. У цілому, агроформуваннями області посіяно озимих зернових 237,5 тис. га під урожай 2013 року (в 2012 році – 238,8 тис. га), в тому числі озимої пшениці – 208,6 тис. га (в 2012 році – 215,7 тис. га). Але, як кажуть, - не той урожай, що на полі, а той, що в коморі. Тож будемо сподіватися, що хліборобські зусилля увінчаються гарним результатом. | |
|
Всього коментарів: 0 | |