MENU

08:45
Особливості коригування податкового кредиту сільськогосподарськими та переробними підприємствами

Коригування податкового кредиту сільськогосподарськими та переробними підприємствами проводиться у таких випадках:

- у разі зміни напряму використання товарів/робіт, основних фондів. Таке коригування проводиться виходячи з вартості придбання товарів/послуг, балансової (залишкової) вартості основних фондів та відображається у рядку 16.2 (зі знаком «-») декларації з ПДВ та у рядку 12.2 (за зі знаком «+») відповідної декларації з ПДВ (скороченої, переробного підприємства або спеціальної);

- попри вивезенні сільськогосподарських товарів сільськогосподарськими підприємствами або продукції власного виробництва переробними підприємствами у митному режимі експорту.

Пунктом 209.4 ст.209 Податкового кодексу передбачено, що при вивезенні сільськогосподарських товарів (супутніх послуг) у митному режимі експорту сільськогосподарське підприємство – виробник таких товарів/послуг має право на бюджетне відшкодування ПДВ, сплаченого (нарахованого) постачальникам товарів/послуг, вартість яких включається до складу виробничих факторів. Операції з експорту сільськогосподарських товарів власного виробництва сільськогосподарським підприємством відображаються у рядку 2.1 податкової декларації з ПДВ (скороченої). При цьому податковий кредит, сформований при придбанні товарів/послуг, які брали участь у виготовленні експортованої сільськогосподарської продукції, підлягає коригуванню у рядку 12.3 податкової декларації з ПДВ (скороченої) зі знаком «-» та переноситься зі знаком «+» до рядка 16.3 податкової декларації з ПДВ, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом.

Аналогічна норма діє щодо вивезення у митному режимі експорту продукції власного виробництва переробними підприємствами. В абзаці четвертому п.1 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу визначено, що переробне підприємство у разі здійснення експортних операцій має право на відшкодування з бюджету ПДВ, сплаченого (нарахованого) постачальникам товарів/послуг, вартість яких включено до вартості експортованої продукції. Податковий кредит, сформований при придбанні товарів/послуг, які брали участь у виготовленні експортованої продукції, підлягає коригуванню за рядком 12.3 податкової декларації з ПДВ (переробного підприємства) зі знаком «-». При цьому в декларації з ПДВ , за якою проводяться розрахунки, відображаються:

- у рядку 2.1 – операції з експорту продукції власного виробництва;

- у рядку 16.3 – коригування податкового кредиту, сформованого при придбанні товарів/послуг, які брали участь у виготовленні експортованої продукції (за знаком «+»).

Суми податку, перенесені до рядка 16.3 податкової декларації з ПДВ, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом, можуть брати участь у бюджетному відшкодуванні у загальновстановленому порядку, визначеному ст.200 Податкового кодексу.

 

 

Кам'янська МДПІ

 

Центр обслуговування платників податків

при головному офісі Кам'янської міжрайонної державної податкової інспекції

(фотоматеріали)

 

Покажчик розташування робочих місць ЦОПП

Робочі місця працівників по видачі дозвільних документів і прийому звітності

Робочі місця працівників по реєстрації, видачі довідок та прийому вхідної кореспонденції

Розміщення табличок та монохромних знаків при вході в зали ЦОПП

Розміщення інформаційних стендів

Розміщення місця очікування для відвідувачів ЦОПП

Обладнане робоче місце для відвідувачів

Розміщення окремих входів до податкової інспекції та ЦОПП

Окремий вхід до ЦОПП

Запасний вихід з ЦОПП

Категорія: Кам'янська МДПІ інформує | Переглядів: 264 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Хостинг від uCoz