MENU

13:16
Ініціативи Президента України
 
 
 
2009 рік

Падіння ВВП України – 15%

Падіння промислового виробництва – 21,9%;

Дефіцит державного бюджету – 16% ВВП.

2010-2011 рр.

Мінімальна заробітна плата: в 2009 – 643 грн., на початок 2012 – 1098 грн.: підвищення на 455 грн.

Мінімальна пенсія за віком: в 2009 – 510 грн., на початок 2012 – 842 грн.: підвищення на 332 грн.

2012 рік

Ініціативи Президента України

7 березня на розширеному засіданні Кабінету Міністрів України Президент України Віктор Федорович Янукович оголосив чотири стратегічні напрямки соціальних реформ.

Нові соціальні ініціативи та поступове впровадження нової соціальної політики - це перш за все виправлення механізмів перерозподілу доходів, подолання глибокого майнового розриву, сприяння розвитку середнього класу, створення ефективної системи захисту населення від соціальних ризиків.

Перш за все, потрібно відновити довіру суспільства до державної політики, спрямованої на покращення життя громадян.

Потрібно відновити основоположний принцип соціальної справедливості, максимально скасувавши пільги для тих, хто цього не потребує.

Йдеться про підвищення ефективності соціальної політики.

Це не лише зекономило б кошти соціального спрямування, а й поліпшило б атмосферу в суспільстві, показало б дійсну орієнтацію держави на чесний перерозподіл доходів.

Другий напрямок - комплексне перетворення підходів до оплати праці, податків та соціального страхування.

Необхідно запровадити механізми розподілу результатів економічної діяльності, які б стримували подальшу соціальну та економічну поляризацію суспільства, піднімали рівень доходів працюючого населення та соціальне забезпечення вразливих верств.

Серед шляхів досягнення цієї мети - запровадження податку на багатство.

Третій напрямок - глибока модернізація сфери соціального забезпечення.

Необхідно перейти від безсистемних виплат до адресної допомоги та соціальних послуг, які відповідають потребам конкретної людини та сім'ї.

Курс на європейські стандарти означає перехід до створення можливостей замість долання наслідків.

Необхідно сприяти соціальному залученню людей з обмеженими можливостями: облаштувати навколишнє середовище та робочі місця, забезпечити доступність громадських закладів освіти, культури, торгівлі тощо.

Четвертий напрямок - сприяння ефективній зайнятості та створення нових робочих місць.

Працездатні особи мають отримати змогу повною мірою забезпечувати потреби себе та своєї сім'ї, не звертаючись по допомогу до держави.

Наразі, як ніколи, набуває актуальності потреба у створенні нових робочих місць. У цьому питанні є кілька принципових позицій.

Завдання створення робочих місць не слід розуміти як самоціль, а лише як засіб реалізації масштабної національної стратегії модернізації. Нові робочі місця покликані забезпечити нову якість економічного зростання.

Наступне. В умовах зростаючої конкуренції у світовій економіці нові робочі місця необхідно створювати в галузях, що здатні максимально дати конкурентний ефект.

Це означає, що пріоритет у створенні робочих місць необхідно віддати національному бізнесу, а роль економічного цілевизначення - державі.

Створювані нові робочі місця повинні відповідати стратегії регіонального розвитку України, працювати в системі регіонального вирівнювання та подолання депресивності територій.

З огляду на загрози демографічної кризи і старіння населення України, нові робочі місця повинні вирішити найскладніше завдання забезпечення потреб не лише працюючих, а й зростаючої кількості пенсіонерів.

Тобто, нові робочі місця повинні забезпечувати вищу, ніж сьогодні, продуктивність праці та великі надходження до бюджету пенсійної системи.

Президент України доручив уряду:

- переглянути розмір пенсій майже 9 млн пенсіонерів, які вийшли на пенсію до 2008 року: повинні додатково отримувати в середньому по 100 грн.;

- з другого півріччя - передбачити підвищення пенсій військовослужбовців за вислугу років у середньому на 165 грн.;

- підвищити розмір доплати до пенсій для різних категорій учасників війни на 30-50%;

- підвищити вдвічі інвалідам війни одноразову допомогу до Свята Перемоги до 1720-2200 гривень;

- збільшити виплати членам сімей померлих інвалідів війни. Пенсія членів таких сімей повинна зрости у травні-грудні цього року в середньому на 119 грн.

- З квітня збільшити страхові виплати працюючим на шкідливому виробництві. Вже цього року 190 тисяч осіб, переважно працівників галузей з високим рівнем травматизму, отримають додатково у середньому по 500 грн.;

- Цього року з липня інваліди і пенсіонери, які проживають у малозабезпечених сім'ях, повинні додатково отримати по 168 грн.

- Діти з малозабезпечених родин отримають додатково по 260 грн;

- Поступово запровадити європейський підхід референтних цін до державного регулювання цін на ліки;

- Програма державної іпотеки: з травня вартість кредиту – 2-3%, решту компенсує банкам держава. Кредити будуть надаватись на 10-15 років;

- Виплатити у червні-грудні 2012 року 6 млн. вкладників Ощадбанку компенсації по вкладах;

- Підготувати план поетапного підвищення допомоги малозабезпеченим сім'ям з дітьми;

- Підвищити розмір прожиткового мінімуму на одну особу в 2012 році в середньому на 14%.

 

 

 
 
Категорія: Актуально | Переглядів: 113 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Хостинг від uCoz