MENU

17:50
Провінційна Кам’янка: рай для Пушкіна та Чайковського
Як часто ми свідомо плануємо подорож Україною? Коли до себе кличуть родичі та друзі з Хмельницького і ми раптом вирішуємо дорогою заїхати ще й у Кам’янець-Подільський? Чи коли випадає відрядження у Львів, і вже тоді їдемо на екскурсію в Олеський замок? Чи добре Ви знаєте країну, в якій живете? Її потаємні куточки, приховані від очей туристів, а може й навіть місцевих. Аби допомогти українцям краще пізнати Батьківщину, «Київстар» створив масштабний інтернет-портал www.iloveukraine.com.ua

Райським куточком, де можна було відпочити душею і тілом від столичної суєти, стала провінційна Кам’янка для Олександра Пушкіна та Петра Чайковського. Саме завдяки цим двом легендарним постатям нині відомий світу тихий райцентр на Черкащині. Спогади про перебування цих двох великих людей зберігаються в тутешньому спільному музеї. Десятки тисяч туристів з-за кордону щороку приїздять сюди, щоб побачити піаніно, за яким Чайковський створював акорди своїх творів, та скелю, відпочиваючи на якій Пушкін дописав свого «Кавказького бранця».
Заснували Кам'янку на початку XVII століття. Поселення з’явилося на кам'янистих берегах річки Тясмин - звідси й назва. Найцікавіша сторінка історії міста розпочинається з кінця 18 століття: воно опиняється у власності графа Потьомкіна, який дарує його своїй племінниці К. Самойловій. Жінка, вийшовши заміж за графа Льва Давидова, оселилася в Кам'янці. З цього моменту місто стає осередком культурного життя Півдня Росії. Давидови мали у Кам’янці свій заможний маєток, поряд з яким розбили парк, наповнений квітами та рідкісними насадженнями, скульптурами та альтанками. Все – у традиціях класичного англійського парку.
До родини Давидових часто навідуються відомі петербуржці. А їх молодший син Василь перетворив Кам’янку на центр декабристського руху. На нарадах декабристів на Черкащині бували П. Пестель, С. Муравйов-Апостол, М. Бестужев-Рюмін. Говорять, що Давидови мали якусь причетність до масонської ложі.
В гостях у Давидових бував Олександр Пушкін. У 1820 році він прожив у палаці Катерини Самойлової чотири місяці. Тут він написав свої «Я пережив свої бажання», «Поволі рідшає хмарок легкий туман...»
Син Василя Давидова – Лев одружився з Олександрою Чайковською – сестрою видатного композитора. З цього часу Кам’янка стає другим «домом» для Петра Чайковського. Петро Ілліч упродовж 30 років щороку приїздить у це містечко. Спокій та тиша провінції сприяє творчості композитора. Тут народилися одні із найвидатніших його творів: Друга та Третя симфонії, акти балету «Лебедине озеро», «Спляча красуня», саме тут вперше прозвучала музика його опери «Євгеній Онєгін». «Я знайшов у Кам'янці те відчуття миру в душі, якого марно шукав у Москві і Петербурзі» — писав композитор.
  
Сьогодні Кам’янка зберегла ту зворушливу провінційну атмосферу, що змушувала геніального поета та не менш геніального композитора проводити тут роки за роботою. Цю атмосферу створює тихий парк Декабристів, в якому Ви натрапите на увічненого у монументі Пушкіна. Пам’ятник поету виконано без постаменту, що ніби наближує його до відвідувачів, створюючи ілюзію живої людини. А у центрі парку - монумент декабристам. Обов’язково загляньте у музеї – Історичний та музей О. Пушкіна – П. Чайковського та навідайтесь до Пушкінської скелі. Невеликим гранітним острівцем посеред річки, де любив відпочивати поет, починається живописний Тясминський каньйон.
 
Погляньте навколо себе, можливо, саме ваші фото відкриють українцям та гостям країни щось нове, досі не звідане але неймовірно красиве і захоплююче! Заходьте на портал www.iloveukraine.com.ua , можливо чиїсь враження та фото з подорожей Україною відкриють вам нову, досі не відому Батьківщину!
Категорія: Наш рідний край | Переглядів: 253 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Хостинг від uCoz