MENU

12:38
Інформація про хід виконання рішення райради "Про програму розвитку малого підприємництва Кам”янського району на 2011-2012 роки"
 
 
Інформація про хід виконання рішення районної ради від 30.12.2010 №2-4/ VI
„Про програму розвитку малого підприємництва Кам”янського району на 2011-2012 роки”

Головна мета Програми – сприяння районними органами виконавчої влади та місцевого самоврядування реалізації державної політики у сфері розвитку малого бізнесу; надання практичної допомоги суб'єктам малого підприємництва щодо отримання фінансових ресурсів для започаткування та ведення бізнесу; інформаційно-освітня підготовка суб'єктів підприємницької діяльності району; забезпечення бази для створення різних структур з підвищення виробничо-інноваційного потенціалу малого підприємництва. Програма являє собою узгоджений за ресурсами, виконавцями і термінами реалізації комплекс заходів, спрямованих на створення правових, фінансових, соціально-економічних, організаційно-господарських та інших умов розвитку малого підприємництва в районі.

У виконанні Програми розвитку малого підприємництва в районі на 2011-2012 роки задіяні управління та відділи райдержадміністрації, виконавчі комітети міської та сільських рад, установи та організації району, самі суб'єкти підприємництва.

Станом на 1 жовтня 2011 року в Кам'янському районі зареєстровано 1022 суб'єктів підприємницької діяльності, з них 842 фізичних, 180 юридичних осіб.

Від діяльності суб'єктів малого підприємництва за січень-вересень 2011 року податкові надходження склали 9366,0 тис.грн, що на 17% більше відповідного періоду минулого року (+1340 тис.грн.).

Частка податкових надходжень від малого бізнесу у зведеному бюджеті району становить 16,5 %, що на 3,6 % більше відповідного періоду минулого року.

Суб'єкти малого бізнесу відчутно завойовують економічний ринок району і це вже досить помітно. Так, вони є виробниками ковбасних, м'ясних, кондитерських виробів та молокопродуктів, олії, круп, борошна, виробів з деревини (столярні вироби, меблі, паркетні заготовки, які експортуються за кордон) та іншої промислової продукції.

Серед приватних підприємств 34,2 % зайнято в промисловості та сільському господарстві, 28,1 % - в будівництві, 34,6 % - в оптовій та роздрібній торгівлі, 3,1 % - в інших видах діяльності. Пріоритетними в розвитку підприємництва залишаються торгівля, сільське господарство та промисловість.

В районі проводиться робота щодо реалізації Закону України від 11.09.2003 року ”Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, який передусім передбачає забезпечення публічного обговорення проектів документів, які суттєво впливають на ринкове середовище, зачіпають права і законні інтереси підприємців. Розроблений та затверджений план з підготовки райдержадміністрацією проектів регуляторних актів на 2011 рік та план-графік відстеження результативності регуляторних актів на 2011 рік, оприлюднені на офіційному сайті райдержадміністрації в розділі ”Регуляторна діяльність”. При підготовці проектів регуляторних актів розробляється аналіз регуляторного впливу, здійснюється базове відстеження результативності регуляторного акту; проекти регуляторних актів направляються на погодження до Держкомпідприємництва у м.Києві.

У сфері державної регуляторної політики, на виконання Закону України „Про прискорений перегляд регуляторних актів, прийнятих органами та посадовими особами місцевого самоврядування”, комісіями з прискореного перегляду розглянуто 51 регуляторний акт, з яких відповідають принципам державної регуляторної політики – 5, не відповідають принципам державної регуляторної політики та потребують скасування – 47. Станом на 01.10.2011 скасовано 47 регуляторних актів.

Для спрощення процедури отримання документів дозвільного характеру для суб'єктів підприємницької діяльності при Кам'янській райдержадміністрації створений Дозвільний центр відповідно до розпорядженням голови райдержадміністрації від 04.04.2008 № 108. Затверджено склад учасників дозвільного центру. З 01.05.2011 до штатного розпису апарату райдержадміністрації була введена посада Державного адміністратора. Дозвільний центр розміщений в кабінеті № 17 Будинку рад. Дозвільний центр працює в повному обсязі. У роботі дозвільного центру беруть участь такі місцеві дозвільні органи: відділ Держакомзему в Кам'янському районі, РВ ГУМВС України в Черкаській області, Кам'янський ГУ МНС України, СЕС, міська рада, райдержадміністрація. Протягом січня-вересня 2011 видано 17 документів дозвільного характеру та надано 69 консультацій.

Щодня будь-який підприємець району має право звернутися до спеціалістів відділів райдержадміністрації і міської ради, де йому буде надано юридичні та консультативні послуги в сфері підприємницької діяльності, допомога в оформленні правових документів. Надано консультацій: Державною податковою інспекцією - 699; райдержадміністрацією – 434. Крім того, необхідно відмітити, що спеціалістами управлінь та відділів райдержадміністрації, установ та служб району надають консультації суб'єктам підприємництва як безпосередньо на особистому прийомі, так і по телефону щоденно протягом робочого дня з актуальних для них питань.

Для забезпечення широкого інформування представників малого та середнього бізнесу про порядок реєстрації і оподаткування доходів від здійснення підприємницької діяльності Державна податкова інспекція в Кам'янському районі постійно друкує матеріали на податкову тематику в районній газеті „Трудова слава” та виступає по місцевому радіомовленню. Протягом січня-вересня 2011 року опубліковано 31 матеріал та організовано 51 виступ по місцевому радіомовленню.

Щомісячно проводяться семінари та заняття – тренінги для осіб, що перебувають на службі зайнятості на тему „Як відкрити власну справу”, "Як почати свій бізнес”, "Від бізнес-ідеї до власної справи” та семінари для суб'єктів господарювання за участю представників центру зайнятості, податкової інспекції, Пенсійного фонду, райдержадміністрації, всього в звітному періоді проведено 27 таких заходів. Безробітні мають змогу безкоштовно пройти профпідготовку за спеціальністю, яка б дала змогу займатися індивідуальною трудовою діяльністю: перукар, закрійник, столяр, слюсар з ремонту автомобілів, електрозварник та інші. Для забезпечення конкурентоспроможності незайнятого населення з урахуванням ситуації на ринку праці, здійснюється їх професійна підготовка , перепідготовка та підвищення кваліфікації безробітних. При районному центрі зайнятості створено консультаційний пункт по наданню роз'яснень щодо організації власної справи.

Розвиток підприємництва в районі дає частково вирішити проблеми безробіття, зайнятості населення, створення додаткових робочих місць. Питання самозайнятості постійно обговорюється з безробітними на індивідуальних консультаціях, на семінарах з питань підприємницької діяльності. Ініціативні громадяни, які виявили бажання створити власну справу, мають змогу пройти навчання цільового призначення "Бізнес – планування і підприємництво”, де вони знайомляться з бізнес-плануванням, нормативно-законодавчою базою, що регулює підприємницьку діяльність. Самозайнятість роботою відбувається в основному за рахунок малого підприємництва.

З метою інформаційно-консультативного забезпечення управліннями та відділами райдержадміністрації, установами та службами району обладнано інформаційні куточки "Майбутньому підприємцю”, "На допомогу підприємцю”, "Повір у власні сили – створи підприємство”, використовують стенди, розміщені на ринках.

За січень-вересень 2011 року 9 осіб одержали одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності на суму 61,2 тис.грн.. Роботодавцям надано 46 дотацій на створення нових робочих місць.

При ДПІ В Кам”янському районі діє Громадська рада, до складу якої увійшли представники підприємницьких структур та органів виконавчої влади району. Громадська рада надає практичну допомогу при проведенні семінарів для платників податків юридичних та фізичних осіб, приймає участь в доведенні до платників податків норма податкового законодавства в умовах Податкового кодексу.

З метою впорядкування ставок по сплаті платежів до місцевого бюджету та залучення до здійснення підприємницької діяльності широких мас населення податковою службою спільно з Громадською радою внесено ряд пропозицій на збільшення ставок єдиного податку зокрема по таких видах, як торгівельна діяльність по місту та на території України, будівництво житлових, дачних будинків та збільшення фіксованої сплати при торгівлі м'ясопродукцією. Керівництвом інспекції проводилися зустрічі з 37 трудовими колективами району, з метою роз'яснень положень Податкового кодексу України.

Райдержадміністрацією було підтримано форум молодіжних ініціатив і проектів серед молоді під патронатом голови державної адміністрації. Форум проходив у чотири етапи: інформаційна кампанія, збір конкурсних робіт, робота Експертної ради та фінал Форуму, який відбувся 31 березня. За результатами форуму Кам`янський район здобув І та ІІ місце у номінації "Наука". Переможці отримали гранти на реалізацію проектів – 40,0 тис.грн. і 30,0 тис.грн.

Одним із напрямків непрямого фінансування та підтримки малого підприємництва, передбаченим програмою, є надання приміщень та обладнання, що знаходяться у комунальній власності територіальних громад в оренду підприємницьким структурам. В цьому напрямку передано в оренду майже все підвальне приміщення Будинку рад, значні площі в музичній школі, кінотеатр «Ювілейний», практикують передачу в оренду приміщень і в сільських радах. Крім того в районній газеті постійно друкується оголошення про наявність об'єктів, які пропонуються до продажу або здаються в оренду. За січень-вересень 2011 передано в оренду СГД 96 кв.м. об'єктів комунальної власності.

У районі зареєстровано 67 селянських (фермерських) господарств, для ведення яким передано у власність та користування 3842,9061 га землі. З них у приватній власності 17,3092 га. В постійному користуванні перебуває 939,7 га землі, а в тимчасовому користуванні на умовах оренди знаходиться 2885,8969 га землі. В середньому на одне фермерське господарство припадає 57,3 га землі.

Крім того, необхідно відмітити, що спеціалістами управлінь та відділів райдержадміністрації, установ та служб району надають консультації суб'єктам підприємництва як безпосередньо на особистому прийомі, так і по телефону щоденно протягом робочого дня з актуальних для них питань.

Проведено зустріч з молодими інвалідами, в ході якої обговорювалося питання щодо відкриття власної справи та розвитку малого підприємництва в районі.

В школах району введено додатковий урок „Основи підприємницької діяльності”, де учнів знайомлять з основами економіки, розвитку малого підприємництва.

Ряд підприємців вносять особистий внесок у соціальний і культурний розвиток району, надають посильну спонсорську допомогу, допомагають місцевій владі здолати деякі питання соціального спрямування

Не залишають підприємці поза увагою і підростаюче покоління. Неодноразово підприємці залучаються до багатьох благодійних заходів, серед яких: „Весінній вернісаж”, „Золота осінь”, „Хореографія”, День захисту дітей, День людей похилого віку та інше.
 
 
 
 
Категорія: Районні програми | Переглядів: 316 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Хостинг від uCoz