MENU
[ Оновлені теми · Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Зміни в Правилах дорожнього руху
MAXAMДата: Четвер, 14.03.2013, 09:57 | Повідомлення # 1
Проходив мимо
Група: Користувачі
Повідомлень: 2
Репутація: 0
Статус:
11 лютого 2013 року постановою Кабінету Міністрів України були затверджені зміни в Правилах дорожнього руху, які набудуть чинності 15 квітня 2013 року.

Таким чином, в «Загальні положення» Правил дорожнього руху включені нові визначення, зокрема:

- автопоїзд (транспортний склад) - механічний транспортний засіб, поєднане з одним або кількома причепами за допомогою зчіпного пристрою;

- водій - особа, яка керує транспортним засобом і має посвідчення водія (посвідчення тракториста-машиніста, тимчасовий дозвіл на право керування транспортним засобом, тимчасовий талон на право керування транспортним засобом) відповідної категорії. Водієм також є особа, яка навчає керування транспортним засобом, перебуваючи безпосередньо в транспортному засобі;

- газон - ділянка однорідної території з дерновим покриттям, який штучно створюється шляхом посіву і вирощування дерностворюючих трав (переважно багаторічних злаків) або дернування.

Дане визначення з'явилося в Правилах дорожнього руху у зв'язку з тим, що стоянка на газонах відтепер заборонена пунктом 15.10.

- денні ходові вогні - зовнішні світлові прилади білого кольору, передбачені конструкцією транспортного засобу і призначені для поліпшення видимості транспортного засобу під час його руху в світлий час доби.

Це визначення передує вимогу пункту 9.8, відповідно до якого «з 1 жовтня по 1 травня на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами повинні бути включені денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу - ближнє світло фар».

- залишення місця дорожньо-транспортної пригоди - дії учасника дорожньо-транспортної пригоди, спрямовані на приховування факту такої події або обставин його вчинення, які викликали необхідність проведення працівниками міліції заходів щодо встановлення (розшуку) цього учасника і (або) розшуку транспортного засобу;

- маневрування (маневр) - початок руху, перестроювання транспортного засобу в русі з однієї смуги на іншу, поворот направо або наліво, розворот, з'їзд з проїжджої частини, рух заднім ходом;

- острівець безпеки - технічний засіб регулювання дорожнього руху на наземних пішохідних переходах, конструктивно виділений над проїзною частиною дороги і призначений як захисний елемент для зупинки пішоходів при переході проїжджої частини дороги. До острівця безпеки належить частина розділювальної смуги, через яку пролягає пішохідний перехід.

Два вищенаведених визначення дають точне розуміння того, що таке маневрування і острівець безпеки, чого раніше в Правилах дорожнього руху не було.

- удосконалене покриття - цементобетонне, асфальтобетонне, залізобетонне або армобетонне збірне покриття, мостові, вимощені бруківкою і мозаїкою, збірне покриття із дрібнорозмірних бетонних плит, із щебеню і гравію, оброблених органічними і терпкими матеріалами.

Таким чином, фактично, будь-яка не гравійна і не грунтова дорога вважається тепер дорогою з удосконаленим покриттям. Визначення з'явилося для того, щоб уточнити дію нового попереджувального знаку 1.40 «Кінець дороги з удосконаленим покриттям».

Внесено також зміна у визначення «темного часу доби». Якщо раніше таким вважався період, що починався через 30 хвилин після заходу сонця і закінчується за 30 хвилин до його сходу, то тепер темним часом доби вважається частина доби від заходу до сходу сонця. Також з нової редакції ПДР виключено те, що у разі розміщення реклами на транспортних засобах водій повинен мати при собі узгодження видане підрозділами ДАІ.

Внесено зміни у третьому абзаці підпункту «е» пункту 8.7.3 - стрілка зеленого кольору на табличці, встановленій на рівні червоного сигналу світлофора з вертикальним розташуванням сигналів, дозволяє рух у зазначеному напрямку при увімкненому червоному сигналі світлофора з крайньої правої смуги руху (або крайній лівій смуги руху на дорогах з одностороннім рухом) за умови надання переваги в русі іншим його учасникам, які рухаються з інших напрямків на сигнал світлофора, що дозволяє рух.

У пункт 10.4 додано речення такого змісту: «Водій, що виконує поворот ліворуч, повинен дати дорогу попутним транспортним засобам, що рухаються попереду нього і виконують розворот». Спочатку така вимога може здатися нелогічною, оскільки неможливо не пропустити того, хто і так попереду тебе. Однак ключовими тут є фраза «і виконує розворот». Простіше кажучи, перш, ніж повернути ліворуч, водій повинен переконатися в тому, що автомобіль, що знаходиться попереду нього, також виконує поворот ліворуч. Якщо ж він розгортається, дорогою треба поступитися, а не намагатися проскочити зліва.

Пункт 11.4 викладений тепер в такій редакції «На дорогах, які мають дві і більше смуг для руху в одному напрямку, нерейкові транспортні засоби повинні рухатися якнайближче до правого краю проїзної частини, крім випадків, коли виконується випередження, об'їзд або перестроювання перед поворотом ліворуч чи розворотом».

Вимоги пункту 14.1 «Здійснювати обгін нерейкових транспортних засобів дозволяється лише ліворуч» - виключені з Правил дорожнього руху.

У Правилах дорожнього руху з'явився пункт 15.15, який свідчить, що «на проїжджій частині забороняється установка предметів, що перешкоджають проїзду або паркуванню транспортних засобів, за винятком випадків: оформлення дорожньо-транспортної пригоди; виконання дорожніх робіт або робіт, пов'язаних з зайняттям проїзної частини; обмеження або заборони руху транспортних засобів і пішоходів у випадках, передбачених законодавством.

У пункт 19.9, який тепер говорить, що задній протитуманний ліхтар дозволяється використовувати виключно - в умовах недостатньої видимості як у світлий, так і в темний час доби.

Згідно пункту 23.3 жорстка зчіпка повинна забезпечувати відстань між транспортними засобами не більш 4м., гнучка - в межах 4-6м. Гнучка зчіпка через кожен метр позначається сигнальними щитками або прапорцями згідно з вимогами пункту 30.5 цих Правил за винятком використання гнучкого зчеплення з покриттям із світлоповертаючого матеріалу.

У підпункт г пункту 23.10 додано, що буксирування забороняється більше одного транспортного засобу (за винятком випадків, коли порядок буксирування двох і більше транспортних засобів погоджено з Державтоінспекцією) або транспортним засобом з причепом.

Пункт 24.8 тепер викладений в такій редакції «Транспортні засоби (за винятком мотоциклів, мопедів і квадроциклів), на яких проводиться навчання, повинні мати розпізнавальні знаки «Учбовий транспортний засіб» відповідно до вимог підпункту «к» пункту 30.3 цих Правил. Автомобілі, які систематично використовуються для навчання, також повинні бути обладнані додатковими педалями зчеплення (у разі якщо конструкція транспортного засобу передбачає педаль зчеплення), акселератора (у разі якщо конструкція транспортного засобу допускає можливість обладнання такою педаллю) і гальмування, дзеркалом або дзеркалами заднього виду для фахівця з підготовки водіїв.

Пункт 30.5 - «Для позначення гнучкого зчеплення під час буксирування застосовуються прапорці або щитки розміром 200x200 мм з нанесеними на них по діагоналі за чергою червоними і білими смугами з світлоповертаючого матеріалу завширшки 50 мм. за винятком використання гнучкого зчеплення з покриттям із світлоповертаючого матеріалу».

Також в Правилах з'явилася в пункті 31.4.5 примітка, яка говорить, що «в разі постійної експлуатації транспортного засобу на дорогах, на яких проїжджа частина слизька, рекомендується використовувати шини, що відповідають стану проїжджої частини». Крім того, відповідно до нової редакції ПДР в підпункті е пункту 32.1. з органами Державтоінспекції не узгоджується розміщення реклами на транспортних засобах.

Перевезення дітей

Щоб підвищити безпеку перевезення організованих груп дітей, введені додаткові заходи позначення транспортних засобів. Відтепер на транспортному засобі з розпізнавальним знаком «Діти» під час посадки (висадки) в (з) нього пасажирів повинні бути включені проблискові маячки оранжевого кольору і (або) аварійна світлова сигналізація. Наближаючись до транспортного засобу з розпізнавальним знаком «Діти», що зупинився з увімкненими проблисковими маячками помаранчевого кольору і (або) аварійною світловою сигналізацією, водії транспортних засобів, що рухаються по суміжній смузі, повинні знизити швидкість, а в разі потреби зупинитися, щоб уникнути наїзду на дітей.

Дорожня розмітка

Основних змін в розмітці два - з'явилася синя горизонтальна (нею відзначаються майданчики для паркування, відведені на проїжджій частині... і помаранчева в якості тимчасової. Крім того, поперечна жовта лінія тепер попереджає про наближення до «лежачих поліцейських», червоні поперечні смуги на пішохідному переході попереджають про те, що тут можуть переходити дорогу сліпі пішоходи, а місце, де велосипедна доріжка перетинає проїзну частину, крім білої розмітки, повинна бути пофарбована суцільним червоним тлом. Червоно-білі смуги нерегульованих пішохідних переходів з підвищеною небезпекою ДТП тепер теж узаконені.

Дорожні знаки

Введена ціла серія нових дорожніх знаків і табличок до них. Деякі з них ніколи раніше не використовувалися, інші просто замінять собою старі.

Але перш хотілося б відзначити декілька дуже важливих моментів, що стосуються пріоритету. Пункт 8.2 тепер чітко говорить про те, що «дорожні знаки мають перевагу перед дорожньою розміткою». Ще одне уточнення в Правилах говорить про те, що відтепер сигнали регулювальника мають перевагу перед сигналами світлофорів та вимогами усіх дорожніх знаків, а не тільки знаків пріоритету, як було колись. Крім того, підвищено вимоги до установки дорожніх знаків, щоб водії бачили їх краще незалежно від того, в якій смузі вони їдуть. Так, у Правилах написано, що «дорожні знаки повинні бути видні на відстані не менше 100 м у напрямку руху і розміщені не вище 6 м над рівнем проїзної частини. Дорожні знаки встановлюються уздовж дороги на тій її стороні, яка відповідає напрямку руху. Для поліпшення сприйняття дорожніх знаків вони можуть бути розміщені над проїжджою частиною. Якщо дорога має більш ніж одну смугу для руху в одному напрямку, встановлений уздовж дороги відповідного напряму дорожній знак дублюється на розділовій смузі, над проїжджою частиною або на протилежній стороні дороги (у разі, коли для руху у зустрічному напрямку є не більше ніж дві смуги)».

До попереджуючих дорожніх знаків додався 1.40 «Кінець дороги з удосконаленим покриттям».

У наказових видозмінений 4.2 «Рух праворуч» і 4.3 «Рух ліворуч». Додано 4.18.1 4.18.2 і 14.8.3 «Напрямок руху транспортних засобів з небезпечними вантажами».

В інформаційно-вказівних додався ще один знак 5.28.3 «Напрямок руху для вантажних автомобілів». Також дорожній знак 5.38 «Місце для стоянки» вже має три види. Додався 5.41.2 «Кінець пункту зупинки автобуса», 5.42.2 «Кінець пункту зупинки трамвая», 5.43.2 «Кінець пункту зупинки тролейбуса». Додалося по знакам і 5.53, 5.54 «Покажчик напрямків». Також з'явилися нові такі як 5.63.1 і 5.63.2 «Початок щільної забудови» і «Кінець щільної забудови» відповідно; 5.64 «Зміна схеми руху»; 5.65 «Аеропорт», 5.66 «Залізничний вокзал чи пункту зупинки поїздів»; 5.67 «Автовокзал або автостанція»; 5.68 «Культова споруда»; 5.69 «Промислова зона»; 5.70 «Фото-, відеофіксація порушень Правил дорожнього руху».

Знаки сервісу.

Видозмінений 6.4 «Вогнегасник», дорожній знак «Автозаправна станція» є в трьох варіантах 6.7.1, 6.7.2 та 6.7.3.

Додалося й кілька табличок до дорожніх знаків, а саме «Вид небезпеки» - 7.21.1, 7.21.2, 7.21.3, 7.21.4, а також з'явилася 7.22 «Лижники»

Нагадаємо, в законну силу зміни в Правилах дорожнього руху вступають 15 квітня 2013
 
adminДата: Четвер, 14.03.2013, 16:40 | Повідомлення # 2
Адмін
Група: Адміністратори
Повідомлень: 150
Статус:
ТЕМУ ПЕРЕНЕСЕНО З ФОРУМУ "Взаємовідносини "! АВТОРУ ЗАУВАЖЕННЯ!
 
MAXAMДата: П`ятниця, 15.03.2013, 09:01 | Повідомлення # 3
Проходив мимо
Група: Користувачі
Повідомлень: 2
Репутація: 0
Статус:
Я собственно до чого

- денні ходові вогні - зовнішні світлові прилади білого кольору, передбачені конструкцією транспортного засобу і призначені для поліпшення видимості транспортного засобу під час його руху в світлий час доби.

Це визначення передує вимогу пункту 9.8, відповідно до якого «з 1 жовтня по 1 травня на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами повинні бути включені денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу - ближнє світло фар».

Возмущенію нема прєдєла...
 
BomДата: Середа, 20.03.2013, 22:49 | Повідомлення # 4
Не частий гість
Група: Користувачі
Повідомлень: 14
Репутація: 1
Статус:
я за безпеку, але в нас в державі завжди так: спочатку роблять а потім думають
 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Хостинг від uCoz