MENU
[ Оновлені теми · Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 2 з 2
  • «
  • 1
  • 2
Поради до часу
kamizrДата: Понеділок, 03.12.2012, 11:43 | Повідомлення # 16
Завсігдатай
Група: Перевірені
Повідомлень: 24
Репутація: 2
Статус:
1. Методичні рекомендації по проведенню грунтових розкопок

Вибіркове обстеження всіх полів однієї типової сівозміни

З метою визначення рівня заселеності сільськогосподарських угідь шкідниками, складання обгрунтованого прогнозу їх розвитку, визначення обсягів захисних робіт та потреби в засобах захисту рослин в наступному році в період з 15 по 30 вересня проводяться вибіркові грунтові обстеження всіх полів сівозміни в 25% господарств району.

Розкопування грунту проводиться на всіх полях сівозміни в такому порядку черговості:

1.На полях під посівами буряків поточного року;
2.на полях під посівами ярих культур (бурячище минулого року);
3.на полях, виділених під буряки наступного року;
4.на полях, виділених під кукурудзу;
5.на полях під посадкою картоплі поточного року;
6.на полях багаторічних трав другого і третього року користування;
7.на решті полів сівозміни
8.на неорних землях (обстеження на залягання коконів з гусеницями метелика і ворочків саранових)
9.на озимих культурах під врожай наступного року.

Розмір ям для всіх полів сівозміни встановлюється 50х50 см при глибині їх 50 см. Для більш повного виявлення сірого бурякового довгоносика на полях, виділених під буряки на наступний рік, а також на полях під багаторічними травами другого і третього років користування глибина ям встановлюється 65 см при їх розмірі 50х50 см.

Кількість ям, незалежно від розміру поля 8 штук 50х50 см, тобто 2 кв. м. В окремих випадках 1 кв. м. – 4 ями.

Ями розміщуються у шаховому порядку на однаковій відстані одна від одної. При чому на бурячищах рядок буряків повинен проходити через середину ями ( так, щоб на кожну яму припадало 2-3 корені буряків).
Перший ряд ям треба копати на відстані 20 м від краю поля. Перед розкопуванням ями її краї, треба відмітити за допомогою дерев’яної рами розміром 50х50 см.

Кожну яму повинні розкопувати 2-3 чоловіки: один відбиває краї ями і копає, поступово виймаючи землю невеликими порціями на розіслані біля ями брезент чи синтетичну плівку, а інші перебирають землю, розбиваючи кожну грудочку, вибирають з неї всіх комах (як живих так і мертвих), їх рештки вкриті пліснявою, а також кокони (з гусінню і порожні). Дощових черв’яків вибирати не потрібно. Кожну порцію землі обов’язково перегляниути 2 рази, перший раз переглядають грунт під час його виборки з ями і повторно при поверненні на місце. Норма виробітку однієї групи з трьох чоловік -16 ям за день залежно від стану грунту.

Знайдених комах складають в одну загальну посудину (банку з кришкою) з концентрованим розчином солі. Неможна класти комах у посудину з землею, бо частина їх (личинки жуків, жужелиці) псують одна одну.
Перед початком роботи в банку обов’язково кладуть етикетку написану чорним олівцем (пастою писати не можна), зазначивши в ній номер поля і проби, назву культури і розмір обстеженої площі.

Всі комахи, знайдені при розкопуванні на одному полі, зайнятому однією культурою, становлять одну пробу. Якщо на полі було посіяно дві культури, то комахи, зібрані на кожній культурі становлять окремі проби. Так само роблять в тих випадках, якщо частина (не менше 10%) поля, що була під буряками, пересіяна, тобто розкопування по пересіяній і непересіяній площах становлять окремі проби, при цьому в етикетці повинен бути зазначений строк пересівання буряків.
Комах знайдених протягом дня не пізніше вечора того самового дня, кладуть у марлевий мішечок і промивають водою, а потім з усіх банок з одного поля об’єднують разом і, поклавши з ними заповнену етикетку загортають у шматок марлі розміром 30х20 см і перев’язують пакет ниткою.
Якщо розкопування поля закінчують на другий день, то матеріал зібраний на першій і другий день на цьому полі з’єднують в одну пробу і кладуть в один пакетик з спільною етикеткою.
До пакетика потрібно прикріпити етикетку, на якій написати чорним олівцем № проби і назву культури, щоб потім можна було відразу нерозгортаючи знайти потрібну пробу.
У такому вигляді проби кладуть у загальну банку, наповнену спиртом, розведеним водою (три частини спирту на одну частину води). Банку щільно закупорюють щоб спирт не невипаровувався, так проби зберігаються до відправки їх на дослідження. Якщо спирту немає, його можна замінити розведеною горілкою.
На правельність консервування слід звернути особливу увагу, бо комахи без заварювання їх кип’ятком, або слабкий розчин спирту псують забарвлення комах і не можуть бути визначені спеціалістами.
Після закінчення розкопок проби і етикетки до них доставляються в районні інспекції захисту рослин.
Після визначення видового складу і чисельності шкідників, спеціалісти районних інспекцій захисту рослин заповнюють і підраховують зведенні форми результатів грунтових розкопок по району, а заповнені етикетки до проб з підсумками аналізів проб повертають в господарства для керівництва при плануванні і здійсненні винищувальних заходів.
Розкопки дозволяють визначити видовий склад, співвідношення стадій, ступінь загрози від основних шкідників.
Щільність дротяників 3-5 екз./кв.м. і більше є небезпечною для багатьох культур. Відносно бурякового довгоносика існує така шкала оцінки загрози: 1бал – незначна загроза, до 0,5 екз. на кв.м.
2 бали – значна, від 0,6 до 2 екз.на кв.м.
3 бали – велика , від 2,1 до 5 екз. на кв.м.
4 бали – дуже велика, 5 і більше екз. на кв.м.

Обстеження неорних земель та інших сільськогосподарських угідь на заселенність лучним метеликом

Одночасно з розкопуванням на орних землях проводять масові обстеження неорних земль і багаторічних травах на залягання коконів лучного метелика. Обстеження проводяться у всіх господарствах району по узбіччях доріг, узліссях і інших неорних землях, а також на посівах багаторічних трав та просапних культурах, де в період вегетації рослин були виявлені пошкодження гусеницями лучного метелика.
Кожну ділянку неорних і орних земель обстежують окремо і складають окрему пробу з окремою етикеткою. Через те, що кокони лучного метелика залягають у верхньому шарі грунту, то немає потреби копати глибокі ями, досить зняти дернину на глибину 5-7 см, розмір ям установлюється 25х25 см (1/16 кв. м). На кожному полі береться 16 таких ям, тобто 1 кв. м. Ями на широких за формою ділянках розміщують через кожні 50-100 м в шаховому порядку, а на вузьких (видовжених) в 1-2 повздовжних рядків. Такі розкопування зручніше проводити одному робітнику, який спочатку підрізає шматок дерну по мірці, потім виймає його і переглядає на мішку. При цьому потрібно вибирати кокони лучного метелика (з гусінню і порожні) і класти їх в чисту бану (без води та землі).
Особливу увагу слід звернути на ті місця, де наприкінці літа була помічена гусінь лучного метелика. У вогнищах, де було виявлено кокони лучного метелика, треба викопати додатково 4-8 ям на 1 га. Після закінчення розкопок кокони лучного метелика загортають у шматок марлі і прикладають до нього відповідну етикетку (обварювати кокони окропом або класти в спирт не рекомендовано). Проби з етикетками до них доставляються в районну інспекцію захисту рослин.

Лучний метелик



Пошкодження гусеницями метелика цукрового буряку, кокон та лялечка в коконі.


Методи обліку чисельності саранових

Для встановлення загальної площі з підвищеною чисельністю ворочків саранових, визначення їх щільності, місць концентрації, проводять осінні остеження на тих ділянках, де влітку сарана відмічалася у кількості більше одного екз. на кв. м.
Обстеження проводять після закінчення масової яйцекладки на початку відмирання саранових (вересень-жовтень). Визначають площі, заселенні сараною.
У зоні сільськогосподарських посівів насамперед обстежують ділянки з природною рослинністю, краї полів та перелоги. Облікові майданчики закладають через 100 м один від одного. На них лопатою знімають шар грунту 0,25 кв.м (50х50) глибиною 5-8 см. Землю подрібнюють руками і вибирають ворочки. Всі виявлені ворочки підраховують, відділяючи зокрема загиблі та пошкодженні ентомофагами і хворобами.

Для встановлення загальної площі з підвищеною чисельністю ворочків саранових, визначення їх щільності, місць концентрації, проводять осінні остеження на тих ділянках, де влітку сарана відмічалася у кількості більше одного екз. на кв. м.
Обстеження проводять після закінчення масової яйцекладки на початку відмирання саранових (вересень-жовтень). Визначають площі, заселенні сараною.
У зоні сільськогосподарських посівів насамперед обстежують ділянки з природною рослинністю, краї полів та перелоги. Облікові майданчики закладають через 100 м один від одного. На них лопатою знімають шар грунту 0,25 кв.м (50х50) глибиною 5-8 см. Землю подрібнюють руками і вибирають ворочки. Всі виявлені ворочки підраховують, відділяючи зокрема загиблі та пошкодженні ентомофагами і хворобами.

ІІ. Обстеження орних і неорних земель на заселеність
мишовидними гризунами


Для виявлення заселеності земельних угідь мишовидними гризунами обстежуються всі орні і неорні землі в усіх господарствах району. Крім того для встановлення поширення і чисельності мишовидних гризунів обстежуються усі землі держфонду і смуги відчудження залізниць та державних автотрас на території кожного району.
Чисельність мишовидних гризунів визначають шляхом підрахунків – колоній і нір на один га. З цією метою закладають маршрути вздовж або по діагоналях угідь , які обстежуються. Довжина маршруту 1 км при ширині 10 м, що дорівнює площі 1 га. Шлях можна заміряти кроками, з розрахунку, що в одному км 1200 чоловічих або 1400 жіночих кроків. Рухаючись по території чи площі, яка обстежується спеціаліст підраховує чисельність колоній і нір в них в полі зору, але не далі 5 м в обидві сторони маршруту. Підрахована кількість колоній і нір в колоніях мишовидних гризунів на одному маршруті розміром 1 га і буде характиризувати середню чисельність гризунів для всієї площі угіддя чи поля, яке обстежується.
Для встановлення кількості жилих нір і колоній, виявлені на обліковому маршруті всі колонії (нори), але не більше 10 ретельно забиваються землею, а на слідуючий день підраховуються відкриті (жилі). Результати підрахунків середньої чисельності всіх колоній, в тому числі жилих, всіх нір і окремо жилих, заносяться в облікову картку.



Мал. 1 Личинки шкідників:

1- ковалика (дротяник); 2- лучного метелика; 3- підгризаючої совки (окличної); 4-капустяної совки; 5-підгризаючої совки (озимої);
6- малої хлібної жужелиці; 7 –колорадського жука; 8-жука кузьки;
9-звичайного бурякового довгоносика; 10-травневого хруща.






В основу розробки методичних рекомендацій покладені матеріали рекомендацій Інституту рослинництва, селекції і генетики імені В.Я.Юрьєва та «Фітосанітарний моніторинг і прогноз» Навчальний посібник. Кулєшов А.В., Білик М.О., методичні рекомендації ДІЗР Київської області.
Прикріплення: 5390338.jpg (107.3 Kb) · 7084344.jpg (114.9 Kb) · 5055519.jpg (111.3 Kb) · 7017224.jpg (124.1 Kb) · 3469871.jpg (40.6 Kb)


Повідомлення відредагував kamizr - П`ятниця, 14.09.2012, 09:53
 
kamizrДата: Понеділок, 04.02.2013, 10:28 | Повідомлення # 17
Завсігдатай
Група: Перевірені
Повідомлень: 24
Репутація: 2
Статус:
Тимчасові відлиги, намерзання на стінах зерносховищ та негерметичність складських приміщень можуть призвести до підвищення вологості зерна, що знаходиться на зберіганні. Намокання в свою чергу дасть поштовх для ростових процесів та підвищення температури в даному середовищі. Саме такі умови сприятливі для розвитку і розмноження шкідників запасу.
Найпоширеніші та найнебезпечніші із шкідників зерна та зернової продукції в області: комірний довгоносик, малий борошняний хрущак, гороховий та квасолевий зерноїди, млинова вогнівка, зернова міль, борошняний кліщ .

Відомо, що за оптимальних умов розвитку (t 20-28 º С , вологість 14-16%) потомство одного комірного довгоносика з'їдає 1 кілограм зерна, а однієї млинової вогнівки – 17,5 кілограма борошна за рік.

Прогризене й пошкоджене зерно набагато швидше заселяють плісняві гриби, що, проростаючи, псують його, виділяючи при цьому шкідливі речовини.

Комірні шкідники здатні істотно знизити кондиційні показники насіннєвого матеріалу. Пошкоджене насіння пшениці і кукурудзи може втратити 27 – 75 % і більше схожості.

Зерносховища обстежують двічі в рік – у травні, коли шкідники після зимового періоду підвищують активність розмноження і шкідливість, і в липні – перед завантаженням зерна нового врожаю. Зерно і зернопродукти, які зберігаються протягом тривалого періоду, слід обстежувати регулярно.

Для недопущення зараженості зерна шкідниками і продуктами їх життєдіяльності проводиться фумігація, дезінсекція, аерозольна обробка.

Фумігація: обробляють завантажені зерном і порожні ємкості при умові якісної герметичності. Застосовують препарати на основі д.р. фосфід алюмінію: алфос, табл. -9г/т (3 табл.), фуміфос, табл. – 9 г/т, фостоксин, . – 2 -6 табл /т, селфос, ПГ табл. – 6 – 9 г/т, д.р. фосфід магнію: дегеш Плейтс – 1 – 3 плити на 15 тонн, або 1 – 3 стрічки на 300 т, магтоксин, табл. – 2 – 6 табл, або 10-30 пеллет на 1 т. Ці роботи повинні проводити підрозділи, які пройшли спеціальну підготовку та мають допуски до роботи з пестицидами та агрохімікатами.

Дезінсекцію не завантажених сховищ, складів вологим способом проводять препаратами : д.р. піриміфос – метил: актеллік 500ЕС, 50% к.е. – 0,5 мл/кв.м.; д.р.циперметрин: ципервіт-агро к.е. – 0,8 – 1,6 г/кв.м. за норми витрати рідини 0,2 л /кв. м. з послідуючим провітрюванням приміщення протягом доби. Для знезараження прискладської території норми витрати препаратів і робочої рідини збільшують вдвічі.

Зерно знезаражують застосовуючи: д.р. піриміфос – метил: актеллік 500 ЕС з нормою витрати 16 мл/т, експозиція : при температурі 21- 250С – 5 діб, 16-200С – 6 діб, 11-150С-7 діб, 5-100С – 10 діб. Дегазація – мінімально 10 діб. У зерні, що використовується для дитячого та дієтичного харчування наявність залишків недопустима.

Аерозольна обробка: обробляють незавантажені складські приміщення препаратом д.р. піриміфос – метил: актеллік, к.е. – 0,04 мл/кв.м. Для роботи застосовують аерозольні генератори холодного та гарячого туману.



Інструкція по знезараженню зерна, продуктів його переробки та зернового складу від шкідників запасів.


1.Ця інструкція визначає порядок організації та проведення фітосанітарних заходів зернового складу та є обов'язковою для виконання зернозберберігаючими та зернопереробними підприємствами всіх форм власності, суб'єктами господарювання, які займаються обробкою та фумігацією (знезараженням) зернових складів та сільськогосподарської продукції.

2.Роботи по профілактичній та знезаражувальній обробці та фумігації виконуються виключно суб'єктами господарювання, що мають відповідні державні ліцензії на виконання зазначених робіт.

3.Обробка та фумігація об'єктів знезараження виконується згідно договорів, укладених між адміністрацією зернового складу та суб'єктами господарювання, які виконують знезараження. Обробці та фумігації передує спільне обстеження об'єктів знезараження представниками замовника робіт та виконавця робіт на предмет готовності даного об'єкту до виконання знезаражувальних робіт, дані якого заносяться до акту обстеження (1-Ф, додаток до Інструкції) та Журналу обстеження та знезараження зернового складу, прошнурованого, пронумерованого та завіреного печаткою замовника (3-Ф). Одночасно ВТЛ зернового складу забов`язана надати інформацію про фітосанітарний стан складу ( видовий склад шкідників).

4.Керівник зернового складу повинен забезпечити:

а) видання наказу, в якому встановлюються строки і порядок проведення знезараження, перелік осіб відповідальних за підготовку і супровід всіх етапів знезараження в рамках їх повноважень та обов`язків;

б) своєчасну та доброякісну підготовку зерносховища (механічне очищення, герметизація)

в) дотримання заходів безпеки згідно Державних санітарних правил і норм, затверджених Міністерством охорони здоров'я (ДСП 8.8.1.2.001-98);

г) готовність до обробки об'єкту знезараження і прискладських територій.

5. Суворо забороняється застосування без відповідних дозволів (ліцензії, посвідчень, допусків) фумігантів на основі фосфіду алюмінію ( що виділяють фосфін - РНЗ) (Постанова КМУ від 20.06.95 №440 «Про затвердження порядку одержання дозволу на виробництво, зберігання, транспортування, використання, захоронення, знищення та утилізацію отруйних речовин, у тому числі продуктів біотехнології та інших біологічних агентів.»)6. Роботи по знезараженню виконуються препаратами, зареєстрованими на території України та дозволеними «Переліком пестицидів та агрохімікатів, дозволених довикористання в Україні з дотриманням цієї та інших інструкцій стосовно проведення зазначених заходів.

7.Під час експозиції повинні виконуватися умови:

а) забороняється доступ людей до складу, завантаження та відвантаження зерна, зернопродукції та ін.

б) забороняється самовільно визначати строк експозиції. Час екcпозиції визначає виконавець робіт з занесенням запису в Журнал обстеження та знезараження зернового складу (3-Ф).

8. Дегазація об' єктів проводиться шляхом активного та пасивного провітрювання в строки, визначені виконавцем робіт. Обсяги виконаних робіт, результати повторного обстеження після дегазації заносяться в Журнал обстеження та знезараження (форма 3-Ф).

9. Після закінчення дегазації складається Акт про проведення знезараження (форма 2-Ф), який підписують уповноважені представники зернового складу та виконавця робіт та скріпляють печаткою виконавця.

10. Після дегазації виконавцем робіт визначається рівень концентрації фосфористого водню (РНЗ) в приміщенні складу .Допуск людей в склад дозволяється через 7 діб після провітрювання за умови, що рівень РНЗ не перевищує ГДК (гранично допустимих концентрацій).

11 .Реалізація зерна та іншої продукції після знезараження дозволяється через 20 діб за умови, що рівень фосфористого водню (РНЗ) не перевищує МДР ( максимально допустимого рівня).
 
kamizrДата: Середа, 13.02.2013, 09:58 | Повідомлення # 18
Завсігдатай
Група: Перевірені
Повідомлень: 24
Репутація: 2
Статус:
Тепла погода з достатком вологи у вересні – жовтні сприяла активній вегетації озимини та розвитку і поширенню шкідливих об`єктів. Зимуючий запас шкідників достатній, щоб за доброї перезимівлі та відновлення вегетації ці шкідники мали значне розповсюдження і шкодочинність.
Озимі культури. Дохарчовуватимуться на посівах озимих зернових, особливо розміщених по стерньових попередниках личинки хлібної жужелиці. Вибіркові обприскування посівів проводять за наявності 3-4 личинок на кв.м. : нурелом д, к.е. – 0,75 – 1 л/га, нортон, к.е. -1 л/га, маршалом 25, к.е. 0,8 – 1,2 л/га, ріфос, КЕ -1 л/га, суперкіл КЕ 0,7 л/га , фостран, к.е. – 1,5 л/га, шаман, к.е. – 0,75 л/га тощо.

Відроджуватимуться і заселятимуть посіви злакові мухи (поріг шкодочинності - 10-15 % заселених стебел), хлібні блішки (понад 100 особин на кв.м), п`явиці (10-15 жуків кв.м), злакові попелиці (8-10 особин на стебло), цикади.(40-50 особин на кв.м).

За температури 10-120 на поверхні листяної підстилки активізуються хлібні клопи, а за середньодобової температури повітря 16-17 0 протягом 3-4 днів відбуватиметься переліт фітофага на посіви. Поріг шкодочинності клопа – шкідливої черепашки під час виходу в трубку пшениці - 2-4 екз на кв.м.

За перевищення шкідниками порогу шкодочинності посіви обприскують одним із препаратів: діюча речовина альфа-циперметрин – 100 гр/л, норма 0,1-0,25 л/га: альтекс, альфасайд, фастак, фатрін, фаскорд; д.р.диметоат, норма 0,5-2л/га : Бі-58новий, акцент, данадим стабільний, фостран, д. р. лямбда-цигалоротрин, норма 0,1-0,2л/га: карате зеон, каратель,оперкот, енжіо; д. р. зетациперметрин, норма 0,07-0,1 л/га: ф'юрі;д.р. біфентрин+хлорпірифос: пірінекс супер 420, к.е. - 0,4-1 л/га, д. р. хлорпірифос, норма внесення 0,8-2 л/га: дурсбан 480; д.р.імідаклоприд+лямбдацигалотрин: - 0,12-0,14 л/га: борей; д.р. дельтаметрин – 0,04 л/га: децис профі; д. р.–ацетаміприд - 0,05 – 0,075 кг/га: моспілан; дві діючі речовини хлорпірифос + циперметрин, норма 0,5-1,5 л/га: нурел д, суперкіл, нортон, шаман і іншими препаратами дозволеними до використання в Україні.

Скрізь за відновлення весняної вегетації при умові надмірного зволоження та підвищеній температурі повітря і грунту, недотриманні агротехнічних заходів в посівах озимих пшениці, ячменю, жита відбуватиметься подальше поширення хвороб: борошнистої роси, септоріозу, гельмінтоспоріозу, кореневих гнилей, подекуди бурої листкової іржі. В перенасичених вологою грунтах та понижених місцях, розвиватиметься снігова пліснява та тифульоз. Слід відмітити, що останні роками на території області набувають поширення плямистості (септоріоз, гельмінтоспоріоз, піренофороз).

Для підвищення стійкості рослин до стресових умов, у період весняного кущіння посіви озимої пшениці обприскують рідкими комплексними добривами з вмістом мікро - та макроелементів та регуляторами росту. Фунгіциди застосовують під час виходу рослин в трубку, за інтенсивності ураження борошнистою росою, бурою листковою іржею, гельмінтоспоріозом, іншими плямистостями 1%, септоріозом листя – 3-5%, кореневими гнилями за достатнього зволоження : діюча речовина тріадимефон – норма 0,15-1 кг/га: байзафон; д.р. тіофанат – метил - 1,0 – 1,2 кг/га: топсін M500; д.р. беноміл 0,3 – 0,6 кг/га: фундазол, беназол; д. р. пропіконазол - норма 0,5 л/га: тілт 250 ЕС, балеро EC, ескулап, тіназол; д. р. флутріафол норма 0,1-0,5 л/га – імпакт 500, корнет, тюдор, фулгор 250, плаза, скальпель 250; д. р. карбендазим 0,3-2 л/га –дезарал, дезал, дезар-Зоря, доктор кроп, абсолют; д. р. тебуконазол 0,5 л/га: фолікур 250, рятівник, містік супер, дінасті 250, колосаль, амулет, террасил 250, фортеця ЕС, оріус; трьохкомпонентний препарат: д.р. тебуконазол+ тріадименол+ спіроксамін – 0,3 – 0,6 л/га: фалькон 460 ЕС, к.е.; д.р. протіконазол+ тебуконазол+ спіроксамін – 0,9 -1 л/га: солігор; д.р. азоксістробін + пропіконазол+ ципроконазол -1 л/га: амістар тріо 255ЕC; 2-х компонентні препарати- д.р.пропіконазол+ прохлораз - 0,8 – 1,2 л/га: бампер супер 190, к.е; д.р. піраклостробін+ епоксиконазол – 1,25 – 1,75 л/га: абакус, мк.с; д.р.тебуконазол+ прохлораз – 0,8-1,5 л/га: замір 400, в.е; д.р. флутріафол+ карбендазим – 0,6 – 0,8 л/га: імпакт К, к.е; д.р. флутриафол+ тебуконазол – 1 л/га: імпакт Т, к.с; д.р. ципроконазол+ пропіконазол -0,4 – 0,5 л/га: альто супер330ЕС, к.е; д.р. епоксиконазол + тіофанат – метил -0,4 – 0,6 л/га: рекс дуо, к.е; пропіконазол + тебуконазол - 0,3-0,4л/га: колосаль про, к.н.е.

До фунгіцидів необхідно додавати поверхнево активні речовини або 3-5 кг/га карбаміду та біопрепарати: агат 25 К – 300 мл/га, азотофіт – 500 мл/га, вермісол - 6л/га, планриз БТ- 1-2 л/т, псевдобактерін – 0,5 л/га, фітоцид – 0,5-0,6 л/га, фосформобілізуючі та азотфіксуючі бактерії – 0,5-1 л/га.

Восени сходи озимого ріпаку заселялися ріпаковим пильщиком, підгризаючими совками, хрестоцвітими блішками. Під час відновлення вегетації ці шкідливі об`єкти, також ріпаковий квіткоїд, прихованохоботники (особливо звернути увагу на стеблового прихованохоботника), листоїди, капустяний білан негативно вплинуть на розвиток рослин. Осередки заселення хрестоцвітими блішками ЕПШ -3-5 екз на кв.м, листоїдів – 3 екз. на кв.м., прихованохоботниками – 5-6 жуків на рослину обробляють одним із інсектицидів при можливості з розпушуванням міжрядь і боронуванням: діюча речовина – лямбда – цигалотрин – брейк, м.е. – 0,05 – 0,07 л/га, карате 050 СS,к.е, карате Зеон, м.к.с., каратель ЕС,к.е. – 0,1 -0,15 л/га; д. р – гамма – цигалотрин: вантекс, мк.с. – 0,04 – 0,06 л/га; д. р. – фозалон: золон 35, к.е. – 1,5 – 2 л/га; д. р. : хлорпірифос+ циперметрин – суперкіл 440, к.е. – 0,6 -0,8 л/га, шаман, к.е. – 0,5 – 0,6 л/га; д. р. - зета – циперметрин – ф`юрі, в.е. – 0,1 л/га; д. р. - тіаклоприд – біская 240 ОD– 0,25 л/га; д. р. – ацетаміприд – моспілан РП, - 0,1 кг/га; д.р. дельтаметрин: децис профі 25 WG, в.г. – 0,07 кг/га.

З хвороб було відмічено в слабому ступені пероноспороз, циліндроспоріоз, фомоз, які в подальшому негативно впливатимуть під час відновлення весняної вегетації. За умов прохолодної дощової погоди та несвоєчасного знищення грунтової кірки, передусім на ущільнених, бідних на поживні елементи грунтах сходи ярого ріпаку уражуватимуться чорною ніжкою За появи ознак хвороб на рослинах ріпаку посіви обробляються одним із фунгіцидів: д. р. – фосетил алюмінію – альєтт, з.п. 1,2 – 1,8 га; д. р. –флутриафол + тебуконазол - імпакт,к.с. – 1л/га; д. р. – тебуконазол – колосаль, к.е., містік к.е. - 1 л/га, оріус, в.с, амулет, к.е. - 0,5 -1л/га, ретардин, в.г. – 0,5 л/га, террасил 250, к.е – 0,75 – 1 л/га, універсал, з.п – 0,25 кг/га, унікаль к.с. - 0,5 -1,0 л/га, фолікур, фортеця, фарадей к.е , штефікур, к.е., альфа –тебузол, к.с – 0,5 – 1,0 л/ га; д. р. -металаксил+ манкоцеб –ридоміл голд МЦ 680 WG, в.г. - 2,5 л/га; д. р. –пропіконазол – тілт 250 ЕС.к.е., тіназол, к.е.–0,5л/га; д.р.–карбендазим : сарфун 500 SC,– 0,6 л/ га.; д.р. дімоксістробін+ боскалід: піктор, к.с. -0,5л/га; д.р. ципроконазол +азоксісторбін: амістар Екстра 280 SC, к.с -0,7 -1 л/га; д.р. сірка: тіовіт Джет 80 WG, в.г – 8 кг/га; д.р протіоконазол+ тебуконазол: тілмор 240 ЕС, к.е – 0,9 – 1 л/га з додаванням мікроелементів (бору, молібдену, сірки).

Мишовидні гризуни. В листопаді – грудні місяці мишовидними гризунами було заселено 41,8% обстежених площ озимих зернових, ріпаку та багаторічних трав. Захисні заходи проти гризунів восени та відлиги у грудні і січні місяці (затоплення нір) обмежили їх щільність. Навесні розселення і розмноження молодих особин відновиться за середньодобової температури +50 С. Для попередження пошкоджень рослин за наявності 3-5 і більше колоній на гектарі слід удаватися до використання родентицидів представлених у «Переліку пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

Ярі культури. Захист ярих культур в весняний період це перш за все протруєння насіння. Протруєнням досягається знезараження насіння від інфекцій: 1 - інфекції у вигляді домішок у посівному матеріалі, 2- грибної інфекції на поверхні зерна (твердої, стеблової та карликової сажок, пліснявіння), 3 – грибної інфекції всередині зерна (летючої сажки, фузаріозів, гельмінтоспоріозу), захист проростаючого насіння та проростків від ураження в грунті збудниками стеблової та карликової сажок, кореневих гнилей, підвищення польової схожості. Вибір протруйника залежить від культури, ступеню зовнішньої та внутрішньої інфекції насіннєвого матеріалу, яка визначається фітопатологічним аналізом, препаративної форми препарату і спектра та рівня його фунгіцидної дії.

Повсюди на території області насіннєвий матеріал ярих культур заражений збудниками: альтернаріозу, гельмінтоспоріозу, плісені, фузаріозу, сажки в межах 1-4%.

Серед фунгіцидних протруйників, що представлені у «Переліку пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні», налічується понад 70 для використання на зернових колосових культурах. Це надзвичайно велика кількість: виробник не в змозі визначитися, які з них ефективні, а які ні. Наприклад, препаратів – повних або неповних аналогів (генериків) відомого і високоефективного протруйника раксіл Ультра FS (діюча речовина - тебуконазол) – аж 29. За результатами випробувань спеціалісти Селекційно – генетичного інституту – Національного центра насіннєзнавства та сортовивчення пропонують до використання нашим сільгоспвиробникам такі препарати: ламардор 400 FS, ТН - 0,2 л/т, вінцит форте SС, к.с. - 1,25 л/т, сертікор 050 FS,т.к.с. 0,75 – 1 л/т, максим стар 025 FS , т.к.с.- 1,5 -2 л/т, максим 025 FS, т.к.с. -1,5 л/т, вінцит 050 SС, к.с. - 1,5 – 2 л/т), вінцит мі німа, к.с. - 1-2 л/т, раксіл ультра FS, т.к.с. 0,2 л/т, вітавакс 200 ФФ, в.с.к. - 3 л/т.

На ринку пестицидів пропонуються фунгіцидні протруйники вітчизняного виробництва: супервін, к.с. - 1-1,8 л/т, стиракс – зоря, КС - 2,5 – 3 л/т, ультраксил, т.к.с. -0,2-0,25 л/т, ультраксил Дуо, т.к.с. 0,5 л/т.

При протруєнні насіння треба врахувати, що сходи ярих зернових культур, особливо якщо висівалися по стерньових попередниках, матимуть загрозу пошкодження сисними шкідниками (попелицями, цикадками, злаковими мухами), які є переносниками вірусних хвороб та грунтовими шкідниками (дротянками, личинками хлібних жуків, личинками хлібної жужелиці, гусеницями озимої совки). Тому, рекомендується до традиційних уже фунгіцидних протруйників додавати інсектицидні: табу, КС - 0,4 – 0,5 л/т, рубіж, к.е. – 2 л/т, круїзер 350 FS, т.к.с – 0.5л/т, інші або застосовувати комплексні фунго – інсектицидні протруйники : селест – топ, т.к.с. - 1,6 – 2 л/т, який має у своєму складі інсектицид тіаметоксам і два фунгіциди – флудіоксоніл і дифеноконазол, юнта квадро, т.к.с. - 1,5 – 1,6 л/т, що складається з чотирьох діючих речовин: інсектицидів клотіанідин та імідаклоприд та фунгіцидів протіоконазол і тебуконазол.

При виборі протруйників також необхідно враховувати стресові умови (температура і вологість), що складаються під час сівби і проростання насіння. В умовах недостатнього зволоження і високої температури повітря необхідно використовувати препарати вінцит, вінцит мініма, вітавакс 200 ФФ, раксил ультра, юнта квадро, які мають стійкість до абіотичних факторів.

Використовуючи протруйники, необхідно дотримуватися встановлених норм витрати на одиницю маси насіння: знижені норми не дають належного ефекту, завищені – знижують схожість насіння внаслідок утворення аномальних проростків, не здатних до подальшого розвитку. Останнє є особливо небезпечним для партій посівного матеріалу з підвищеним рівнем травмування.

Протруйники необхідно періодично змінювати, тому що тривале використання призводить до набуття патогенами резистентності до нього. Протруюють тільки кондиційне за всіма показниками насіння. Підвищують енергію проростання та польову схожість насіння регулятори росту.

Протруєння насіння кукурудзи проти летючої та пухирчастої сажки, кореневої гнилі, стеблової гнилі, пліснявіння насіння проводять одним із фунгіцидів: вітавакс 200 ФФ -2,5 – 3 л/т, гранівіт – 2,5 – 3 л/т, максим XL 0,25 FS 2.5 – 3 кг/т, супервін – 2 л/т, а також протруйниками інсектицидної дії ( від грунтових шкідників): гаучо – 28 кг/га та для підвищення врожайності біологічними препаратами: азотофіт -300 мл/т, планриз БТ – 1-2 л/т – 30 мл на гектарну норму для стимулювання росту і розвитку рослин.

Насіння соняшнику перед сівбою проти білої та сірої гнилей, пліснявіння, фомопсису протруюють препаратами: апрон XL 350 FS - 3 л/т, дерозал – 1,5 л/т, колфуго супер – 2 л/т, максим XL 350 FS – 6 л/т, роялфло – 2,5 – 3 л/т, супервін – 1,8 л/т. Для протруювання проти грунтових шкідників сходів використовують круїзер 350 FS – 6 – 10 л/т, промет 400 CS - 30 л/т, гаучо – 10,5 кг/т. Із біологічних препаратів використовують азотофіт – 700 мл/т, поліміксобактерін (для мобілізації важкодоступного фосфору з грунту) – 30 мл на гектарну норму висіву насіння.

Захистить рослини сої від фузаріозу, аскохітозу, бактеріозу, пліснявіння протруювання препаратами: ТМТД, в.с.к. – 8л/т, максим XL 350 FS – 1 л/т, металакс – 2 – 2,5 л/т, від комплексу грунтових та наземних шкідників – табу- 0,4-0,6 л/т. Забезпечує прибавку врожайності інокуляція насіння сої біопрепаратами: ековітал – 100-200 мл, нітрофікс – 120 г на гектарну норму насіння.

Посівний матеріал гороху за 1 – 15 діб до посіву проти комплексу хвороб протруюють: вінцит 050 СS -2л/т, вітавакс 200ФФ - 2,5 л/т, максим 0,25 FS -1л/т, стиракс - зоря - 3 л/т, супервін - 1,8 л/т.

На посівах ярого ячменю та ярої пшениці, в період сходів культур, на озимих зернових культурах (фаза весняного кущіння – вихід в трубку) особливо якщо квітень – травень з підвищеним тепловим режимом та недобором опадів, повсюди відбуватиметься масове заселення посівів злаковими мухами, хлібними блішками і особливо небезпечне заселення посівів переносниками вірусних хвороб: попелицями, цикадами, клопами, що негативно позначається на урожайності. Тому, за чисельності шкідників вище ЕПШ (хлібні блішки - 30-50 екз на кв.м, п`явиці – 10 – 30 жуків на кв.м., злакові мухи – 40 – 50 екз на 100 помахів сачком) проводять обприскування крайових смуг або всього посіву інсектицидами: акцент – 1,2 л/га, альфа – зоря – 0,1 – 0,5 л/га, біммер – 1 – 1,5 л/га, сумі – альфа 0,2 л/га та ін.

У фази кущіння - виходу в трубку в посівах ярих зернових культур збільшується чисельність личинок злакової п`явиці (ЕПШ 0,5-1 екз на стебло), клопа – черепашки ( ЕПШ - 3-4 екз на кв.м.). У разі масового розмноження цих шкідників застосовують інсектициди : альфа – зоря - 0,1 – 0,5 л/га, золон 35 – 1,5 л/га, сумі – альфа 0,2 л/га та ін.

В посівах гороху ймовірне збільшення шкодочинності бульбочкових довгоносиків, горохового зерноїда, трипсів, попелиць. Для захисту рослин у фазу сходів проти бульбочкових довгоносиків (ЕПШ – 10 – 15 екз на кв.м.) проводять обприскування крайових смуг посівів :карате зеон – 0,12 л/га, сумі – альфа – 0,3 л/га. При масовій бутонізації гороху проти горохової попелиці (ЕПШ – 250-300 екз/100 помахів сачком), на початку цвітіння горохового зерноїда (ЕПШ -15-20 екз. на кв.м) застосовують: альфа – зоря – 0,15 – 0,25 л/га, димевіт – 0,5 – 1,5 л/га, данадим стабільний – 1 л/га, карате зеон 050 CS -0,2 л/га, фастак – 0,25 л/га та ін.

У період масової бутонізації або на початку цвітіння при появі перших ознак аскохітозу, борошнистої роси, іржі проводять обприскування альто – супер 330 ЕС – 0,5 л/га.

Цукровий буряк. За даними осінніх грунтових обстежень звичайного бурякового довгоносика виявлено на 12% всіх полів сівозміни за середньої чисельності 1,5 екз на кв.м., максимально в Чорнобаївському, Золотоніському, Драбівському районах - 8 екз на кв.м. Основна маса фітофага (жуки і лялечки) у стані імаго ( 89 %), у найбільш зимостійкій стадії. Сірого бурякового довгоносика виявлено на 10% площ полів сівозміни за середньої чисельності 0,4 екз на кв.м.

Весною, за сприятливих умов перезимівлі слід очікувати на посівах буряків осередкове зростання чисельності бурякових довгоносиків, насамперед у районах з підвищеною чисельністю. В зв'язку з цим є необхідність проведення захисних заходів. За високого ступеня загрози сходам – обкопування бурячищ та прилеглих посівів буряків крайовими ловильними канавками глибиною 30–35 і шириною 15–16 см та у них колодязів глибиною 30 – 35 см через кожні 5 – 10 м із систематичним обприскування їх дозволеними контактними препаратами. Сходам буряків також завдаватимуть шкоди блішки, щитоноски, мідляки, мертвоїди, бурякові попелиці, бурякові мухи. За перевищення ними порогу шкодочинності (ЕПШ звичайних бурякових довгоносиків – 0,2-0,3 екз на кв.м., сірого довгоносика – 0,2-0,4 екз на кв.м., бурякових блішок 3-7 екз на кв.м, жуків лободової щитоноски – 0,5 – 1,2 екз на кв.м., мідляки – 1-1,5 жука на кв.м., мертвоїди – 0,3 – 1 екз. на кв.м., бурякові попелиці – заселено – 5% рослин, бурякові мухи -3-4 особини на рослину при заселенні 50% рослин)проводять обробітки дозволеними до використання інсектицидами: д. р.: альфа – циперметрин: альтекс 100, к.е. – 0,1-0,25 л/га, альфа-зоря, к.е. - 0,15 л/га, бестселлер турбо 200, КС – 0,05-0,12 л/га, фастак, к.е. – 0,1-0,25 л/га; д.р. циперметрин: белем 0,8, м.г. – 10-12 кг/га, шарпей, м.е. – 0,2-0,4 л/га; д. р. хлорпірифос+циперметрин: нортон, к.е. – 1,0 л/га, нурел Д, к.е., нурік, к.е. – 0,8 л/га, суперкіл 440, КЕ – 10 л/га, твікс, КЕ, шаман, к.е. – 0,8 л/га; д. р. тіаметоксам : актара 240 SC, к.с.-0,09 л/га, актара 25WG, в.г., файтер, в.г. – 0,08 л/га; д р.лямбда-цигалотрин: кайзо, в.г. – 0,15 л/га, карате 050 ЕС, к.е, карате Зеон 050 CS, мк. с. каратель ЕС, КЕ, оперкот, з.п. – 0,125-0,15 л/га; д. р. хлорпірифос: дурсбан 480, к.е. – 1,5-2,5 л/га; хлоргард 480, к.е. – 2,0-2,5 л/га; д.р. диметоат: біммер, к.е., дуглас, КЕ, рубіж, к.е., фостран, к.е. – 0,5-1,0 л/га; біологічний препарат: д.р.: екстракт матрину: натургард, в.р.- 0,3-1,0 л/га.

Бур`яни. На сьогоднішній день на полях області маємо близько 70 видів бур`янів. Домінує 12 - 20 із них, а найбільшу небезпеку представляють види амброзії, гірчаків, гумаю, мишію, осоту, лободи, пирію, підмаренника, щириці. Стан перезимівлі бур`янів на сьогоднішній день дає підстави передбачити проявлення масової забур`яненості на всіх полях області. У весняному догляді за посівами озимих культур надзвичайно відповідальним етапом є дотримання технології захисту від бур`янів. Особливо його роль підвищується в екстремальних погодніх умовах.

За настання оптимального температурного режиму в посівах зернових озимих культур такі гербіциди жорсткої дії на пшеницю, як діален супер 464 SL, в.р.к., дік, в.р.к., дікал., в.р., вносять в першій і третій частинах четвертого етапу органогенезу. Період жорсткої дії зазначених гербіцидів на пшеницю становить сім діб. Тому зміщення їх внесення на пізніший термін (кінець четвертого – п`ятий етап) або запізнення негативно впливатимуть саме на формування конуса наростання в ембріональній фазі, а також покривних органів, квіток, тичинок. У пізніші фази застосовувати гербіциди: пріму (до середини п`ятого етапу), гроділ максі, гранстар голд, тощо. За дружної теплої весни можна передбачити короткий період розвитку рослин пшениці від кущіння до виходу в трубку. В такому випадку буде необхідність значно зменшити застосування гербіцидів групи 2,4 Д, а збільшити – гербіциди сульфуронової групи додаючи КАС, аміачну селітру чи карбамід – 5 кг/га.

До сходів кукурудзи, соняшнику, цукрових буряків, сої проти бур'янів будуть ефективні ґрунтові гербіциди, які рекомендовані „Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» спеціальний випуск 2012 року. Слід пам`ятати – гербіциди ґрунтової дії впливають на проростки бур`янів лише за наявності достатньої кількості вологи у верхньому шарі ґрунту.

Досходове застосування гербіцидів проводять після посіву або по сходах бур`янів, але до появи сходів культурних рослин. Доцільніше цей захід проводити на третій – четвертий день після посіву, коли збігаються в часі поява проростків бур`янів і проведення досходового боронування. Недоліком заходу може бути пересихання верхнього шару грунту і, як наслідок, недостатня ефективність гербіцидів, а також коли в період застосування проходять рясні дощі і втрачається оптимальний строк обробки. Ще більше час застосування гербіцидів скорочується, коли температура повітря вища за 20 – 24 0. Заходи боротьби з бур`янами можна поєднувати із захистом від шкідників і хвороб, із застосуванням регуляторів росту, ретардантів, позакореневим підживленням мікро – і макроелементами.

При вирощуванні кукурудзи під передпосівну культивацію або в досходовий період застосовують гербіциди грунтової дії: дуал голд – 1,2 – 1,3 л/га, прімекстра голд – 2,5 – 3 л/га, трофі 90 -2-2,5 л/га, харнес – 2,5 – 3 л/га, фронт`єр птима – 0,8 – 1,4 л/га.

У фазу 3-5 листків кукурудзи використовують страховий гербіцид 2,4Д та його аналоги: базагран – 2-4 л/га, дезормон 600 – 0,8 – 1,4 л/га, дікопур топ 464 – 1-1,25 л/га, лонтрел 300 – 1л/га. У фазі 3-7 листків гербіциди: базис 75 – 20-25 г/га, мілагро 040 OS - 1 – 1,25 л/га, тітус 25 – 40-45 г/га, хармоні 75 -10 г/га. При змішаному та високому рівні засміченості застосовують препарати: діален супер – 1,5 л/га, майсТер – 150г/га, серто Плюс – 0,15 – 0,2 кг/га.

В якості грунтових гербіцидів на площах під соняшник можна застосувати гезагард 500 FW - 2-4 л/га, дуал голд 960 ЕС -1,2-1,6 л/га, трефлан 480 – 2-5 л/га, трофі 90 – 1,5 – 2 л/га, фронтьєр оптима – 0,8 -1,4 л/га, харнес – 1,5 – 3 л/га. По вегетуючій культурі – арамо, фюзілад форте 150 ЕС – 1-2 л.

В посівах цукрових буряків при появі бур`янів застосовують внесення композиції посходових гербіцидів: бетанал прогрес ОФ + карібу+ тренд 90 (1л/га + 0,03 кг/га + 0,2 л/га). Осот рожевий знищують у посівах не раніше фази 3-х пар листків у буряків шляхом введення в гербіцидну композицію лонтрелу 300 з розрахунку 0,3-0,6 л/га. Злакові бур`яни знищують у фазу кущіння однорічних і при висоті 10-15 см у багаторічних бур`янів за допомогою грамініцидів: пантера – 1-2 л/га, селект 120 – 0,6-1,8 л/га, центуріон – 0,2 – 0,8 л/га, фюзілад форте 150ЕС 1-2 л/га, фуроре супер – 0,8 – 2 л/га, тарга супер -1-2,5 л/га. У випадку застосування грамініцидів у бакових сумішах з гербіцидами проти дводольних бур`янів їх дози зменшують на 20% від рекомендованих у чистому вигляді. Для знищення злакових однорічних бур`янів застосовують дозу мінімальну від рекомендованої, а при знищенні злакових багаторічних – максимальну.

При вирощуванні сої під передпосівну культивацію можна застосувати гербіциди ґрунтової дії : екстрем – 1,5-3 л/га, стомп 330 – 3-6 л/га, фроньєр оптима – 0,8-1,4 л/га, харнес – 1,5-3 л/га, суміш препаратів: харнес + гезагард -1,5+2 л/га.

На ранніх фазах росту і розвитку культури: базагран 1,5-3 л/га, селект 120 – 0,4 – 1,8 л/га, тарга супер -1-2 л/га, фабіан – 100 г/га або суміші - ачіба – 1,5 л/га + хармоні 6 г/га.

Проти амброзії полинолистої застосовують гербіциди: в посівах ярої пшениці і ячменю за 2 тижні до посіву ураган форте 500 в.р.к., аргумент форте 500, в.р. – 1,5 – 3 л/га, від фази з листків до кінця кущіння лінтур 70, в.г. – 0,12 – 0,15 кг/га, фаза кущіння до виходу в трубку культури діален супер 464 , в.р.к. – 0,5 - 0,7 л/га; в посівах кукурудзи – до появи сходів люмакс 537,5, с.е. – 3,5 – 4 л/га, фазі 3-5 листків культури діален супер 464 , в.р.к. – 1-1,25 л/га, фазі 3-8 листків культури каллісто 480, к.с. – 0,2 – 0,25 л/га; соняшнику – до появи сходів гезагард 500, к.с. -2-4 л/га, рейсер, к.е. -2-3 л/га, фазі 2-8 листків культури – експрес 75, ВГ -50 г/га + ПАР Тренд 200 мл/га (гібриди соняшнику толерантні до дії експресу); соя – у фазі 1-3 справжніх листків культури набоб, в.р.к. – 1,5 – 3 л/га; цукровий буряк – до посіву, до появи сходів культури пірамін турбо, к.с. – 5-7 л/га, фазі 1-3 справжніх листків бур`яну лорнет, в.р. 0,3 – 0,5 л/га.

Обробітки пестицидами, в т.ч. і гербіцидами слід проводити при температурі не більше 25 0 С у вранішні або вечірні години. Нижній поріг для кожного препарату є своїм, але в основному це 10–120 . При прогнозуванні нічних заморозків обробітки слід проводити не пізніше, ніж за 8 годин, і поновлювати через 6-8 годин.

Прогнозуюча фітосанітарна обстановка на посівах сільськогосподарських культур вимагає від спеціалістів сільськогосподарських підприємств всіх форм власності, починаючи з часу відновлення вегетації озимих культур, посіву ярих культур постійного проведення моніторингу фенології розвитку культур, появи чисельності і поширення шкідливих організмів, з тим, щоб своєчасно і якісно провести захист культур від шкідників, хвороб та бур'янів з урахуванням ЕПШ (економічних порогів шкодочинності)

Особливої уваги у вирощуванні і захисті рослин від шкідливих об'єктів потребують насіннєві ділянки усіх сільськогосподарських культур в господарствах не залежно від їх форм власності.
 
kamizrДата: Вівторок, 19.02.2013, 11:12 | Повідомлення # 19
Завсігдатай
Група: Перевірені
Повідомлень: 24
Репутація: 2
Статус:
В листопаді – грудні 2012 року мишовидними гризунами було заселено 41,8% обстежених площ озимих зернових, ріпаку та багаторічних трав. Популяція гризунів восени відзначалася високими показниками життєздатності. Захисні заходи проти гризунів восени та відлиги у грудні і січні місяці (затоплення нір) обмежили частково їх щільність. Погодні умови в лютому місяці (підвищена температура повітря, відсутність крижаної кірки) та наявної кормової бази сприяли в ІІ декаді осередковому початку розселення і розмноження молодих особин гризунів в посівах озимих культур та багаторічних трав.
Для попередження пошкоджень за наявності 3-5 і більше колоній гризунів на гектарі слід удаватися до використання дозволених в Україні біологічних препаратів та родентицидів.

Біопрепарати (діюча речовина - бактерії Ісаченко) – бактероденцид зерновий, бактеронцид, сипуча маса – від 1 до 4 кг/га - викликають у мишей мишиний тиф.

Родентициди з діючою речовиною: бродіфакум - антимиша 2 – 3 пакети на нору, крисолов – 3 – 4 кг/га, смерть щурам – 1 пакет (10г) на нору; д. р. фосфід цинку – приготування отруєних принад лише у спеціалізованих ліцензованих підприємствах - фосвіт, стрілець, роденфос; щурин; ; д.р.флокумафен – шторм 0,005% воскові брикети ( 0,7 – 1,5 кг/ га) згідно методики застосування розкладають в нори з наступним притоптуванням. Розміщують принади через 2 – 15 м залежно від чисельності гризунів.

На оброблених площах ставлять таблички з написом «Обережно! Отрута!», які необхідно залишати на оброблених полях на термін не менше 15 діб з дати проведення дератизаційних заходів.

Не допускається застосування отруєних принад біля тваринницьких та птахівничих об'єктів в радіусі 500 метрів, у місцях концентрації диких тварин та птахів (лісосмуги, береги водоймищ та річок, а також землі, що до них прилягають в радіусі 200 метрів).

Під час проведення захисних міроприємств від мишовидних гризунів слід дотримуватись загальноприйнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої гігієни.
 
kamizrДата: Четвер, 16.05.2013, 07:27 | Повідомлення # 20
Завсігдатай
Група: Перевірені
Повідомлень: 24
Репутація: 2
Статус:
За даними спеціалістів фітосанітарної інспекції на території області відмічено початок льоту І покоління лучного метелика. За сприятливих умов літ може тривати до кінця червня. В минулому році вогнища підвищеної чисельності шкідника було виявлено на території області у Городищенському, Звенигородському, Золотоніському, Кам`янському, Корсунь – Шевченківському, Катеринопільському, Лисянському, Смілянському, Тальнівському, Уманському, Черкаському, Чорнобаївському, Шполянському районах.

Тому, необхідно посилити увагу щодо спостереження за динамікою розвитку цього фітофага, що дасть змогу уникнути «неочікуваного» знищення гусеницями лучного метелика посівів сільськогосподарських культур

Захисні заходи при льоті метеликів: розпушування міжрядь просапних культур в період відкладання яєць метеликами, випуск яйцеїда трихограми (вогнівочна форма) - 50- 100 тис самиць на гектар.
Прикріплення: 2764025.jpg (29.5 Kb)
 
kamizrДата: Четвер, 16.05.2013, 15:07 | Повідомлення # 21
Завсігдатай
Група: Перевірені
Повідомлень: 24
Репутація: 2
Статус:
На території області проходить масовий вихід з грунту і розселення колорадського жука. Шкідник завдає шкоди сходам картоплі та іншим культурам з родини пасльонових.

З метою знищення та запобігання дальшому поширенню колорадського жука рослини картоплі і інших пасльонових культур, при виявленні шкідника, обробляють інсектицидами дозволенимидля використання в Україні. Для обробітку в приватному секторі застосовують: актара 240 SC, к.е. – 0,7 – 0,9 мл на 1 сотку на 3 – 5 л води, актара 25 WG,в.г. 0,6-0,8 г. на 3 л води , антиколорад, КС -1-1,5 мл на 5 л води, бомбардир, в.г. -0,45-0,5 г на 5 л води на 1 сотку, варант 200, в.р.к. – 1,5 мл на 8 л води на 1 сотку, дантоп 50, в.г. – 0,45 г на 3-5 л води, енжіо 247 SС, к.с. – 1,8 мл на 5 л води на 1 сотку, зеніт, в.р.к. – 2,5 мл на 3-5 л води, іл – стар, КС – 1-1,5 мл на 5 л води, кайзо, в.г. – 3 г на 10 л води, каліпсо 480 SC.КС – 1 мл на 4-5 л води на 1 сотку, канонір, ВГ – 0,45 – 0,5 г на 8 л води на 1 сотку, когінор 200 SL.в.р.к. – 1,5 мл на 8 л води на 1 сотку, командор, в.р.к. – 0,2 – мг на 4-5 л води на 1 сотку, конфідор екстра – 0,5 г на 8 л води на 1 сотку, кораген 20, КС – 0,5 - 0,6 мл на 3-5 л води на 1 сотку, моспілан, РП – 0,5 г на 3-4 л води, нупрід 200, КС – 1,5 – 2 мл на 5 л води на 1 сотку, проагро 100 – 2,5 мл на 3-5 л води, проти колорада, в.р.к. – 2 мл на 4-5 л води на 1 сотку, смерть жукам, ВГ – 0,7 г на 4-5 л води на 1 сотку, фастак, к.е. – 2 мл на 5 л води.

Обробітки хімічними препаратами проводити в тиху безвітряну погоду в ранішні та вечірні години. Не менше як за дві доби, про час та місце проведення обробітків, необхідно обов`язково попереджувати Голів сільських і селищних рад та пасічників.

При роботі з засобами захисту рослин слід дотримуватись загальноприйнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої гігієни.
Прикріплення: 7038412.jpg (49.1 Kb)
 
  • Сторінка 2 з 2
  • «
  • 1
  • 2
Пошук:

Хостинг від uCoz