komrad | Дата: Вівторок, 19.02.2013, 11:09 | Повідомлення # 1 |
 Старожил
Група: Перевірені
Повідомлень: 177
Статус: 
| З введенням в дію з 01.10.2011 Закону України „Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" збільшено страховий стаж який є визначальним для нарахування мінімальної пенсії для чоловіків до 35 років та жінок до 30 років, також утричі збільшено мінімальний стаж, який є неохідним для отримання самого права на пенсію,- із п'яти років до 15. Громадяни, які не мають 15-річного трудового стажу і не встигнуть його заробити до виходу на пенсію, то й не матимуть самого права на пенсію. Адже до страхового стажу, що враховується при призначенні пенсії зараховуються лише ті періоди за які сплачено внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Якщо сума страхових внесків, сплачених за відповідний місяць, є меншою ніж мінімальний страховий внесок, до страхового стажу зараховується пропорційно зменшений період.
На сьогодні відповідальність за формування майбутніх пенсій несе не тільки Держава та роботодавець, але і сам громадянин. Для багатьох вже зрозуміло, що пенсію необхідно заробити, а для цього необхідно не лише працювати, а й щомісячно сплачувати внески до Пенсійного фонду.
Виникає питання, а що робити тій людині, яка з тих чи інших причин не працює, і тому не підлягає загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню? Для даної категорії осіб передбачена можливість отримати стаж лише за умови добровільної участі.
Законом України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхуваня" №2464-VІ розширено можливості добровільного страхування. Відповідно до cт. 10 Закону платниками , які мають право на добровільну сплату єдиного внеску можуть бути: - члени фермерського господарства, особистого селянського господарства, - на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами зумовленими похованням, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, та пенсійне страхування;
- громадяни України, які працюють за межами України, - на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами зумовленими похованням, та пенсійне страхування.
Єдиний внесок встановлюється в таких розмірах:
1.) на загальнообовязкове державне пенсійне страхування -33,2 відсотка. У 2013 році розмір внеску складає (за кожен місяць): мінімальний (обчислюється як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір страхового внеску 33,2%):
- з 01.01.2013 - 380 грн. 80 коп. (мінімальний розмір зарплати - 1147 грн.)
- з 01.12.2013 - 404 грн. 38 коп. (мінімальний розмір зарплати - 1218 грн.)
Максимальний розмір - обчислюється як добуток максимальної суми доходу застрахованої особи (17 розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законодавством) на розмір страхового внеску 33,2 %.
2.) на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття-1,5 відсотка,
3.) на загальнообовязкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням -1,9 відсотка,
4.) на загальнообовязкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності - 1,51 відсотка.
Щоб укласти договір добровільного страхування потрібно подати заяву до територіального органу Пенсійного фонду та документи, що підтверджують зазначені у заяві відомості (копію документа, що посвідчує особу, копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера та копію трудової книжки).
Договір можна укласти на будь-який термін, але не менше ніж на рік. Додатковою умовою договору може бути сплата внесків за попередні періоди (з 01.01.2004). При цьому сума сплачених внесків за кожен місяць не може бути меншою мінімального страхового внеску.
Цей Закон дає можливість забезпечити свою старість усім громадянам без винятку, зокрема тим, хто не бере участь в пенсійному страхуванні. Тому цим громадянам зараз є над чим замислитись. Слід пам'ятати, що добровільна участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування дозволяє набути повний страховий стаж і збільшити розмір майбутньої пенсії.
Зa додатковими роз'ясненнями звертайтесь до управління Пенсійного фонду України в Кам’янському районі за адресою: м. Кам’янка,2-й пров. Ватутіна 4, тел. 6 1 31.
|
|
| |